2015 12 14

NBA: „Raptors“ pergalė, įspūdingas R.Westbrooko metimas ir „Suns“ dvigubas „Alley-oop'as“

NBA reguliariajame sezone sužaisti keturi susitikimai. Jau ketvirtąją pergalę iš eilės iškovojo „Toronto Raptors“, o pergalingose „Phoenix Suns“ ir „Oklahoma City Thunder“ rungtynėse užfiksuoti neeiliniai žaidimo epizodai.
DeMaras DeRozanas
DeMaras DeRozanas / „Scanpix“/AP nuotr.

Torontas – antras

Be Jono Valančiūno žaidžiančiam „Toronto Raptors“ (16-9) klubui sekasi vis geriau ir geriau. Kanados krepšininkai namuose be didesnio vargo 96:76 (32:24, 20:20, 17:14, 27:18) patiesė „Philadelphia 76ers“ (1-24).

Tai buvo ketvirtoji iš eilės „Raptors“ pergalė, leidusi Rytų konferencijoje pakilti į antrąją poziciją. Šiuo metu daugiau pergalių iš eilės, penkias, yra iškovojusi tik „Thunder“.

Pergalę Torontui padėjo pasiekti puikus startas pirmajame ketvirtyje, kuriame net 14 iš savo 22 taškų sumetė argentinietis Luisas Scola. Jis pataikė 6 iš 8 metimų, sugriebė 5 kamuolius, o „Raptors“ po lėtokos pradžios sužaidė atkarpą 24:8.

„Gera rungtynių pradžia ne kartą mano karjeroje labai padėdavo komandai. Esu panašiai sužaidęs ne vieną kartą“, – po mačo sakė L.Scola.

Vėliau iš aukštaūgio estafetę perėmė DeMaras DeRozanas, rungtynes baigęs su 25 taškais ir įspūdingu +/ – rodikliu – plius 30.

Po pirmojo ketvirčio spurto „Raptors“ pirmavo iki pat mačo galo, o „76ers“ pagrasino tik ketvirtojo kėlinuko viduryje, kai likus žaisti 7 min. priartėjo iki 71:77. Tačiau šis spurtas buvo greitai užgesintas.

„Raptors“: D.DeRozanas (6/13 dvit., 13/14 baud., 8 atk. kam.) 25, L.Scola (8/10 dvit.) 22, K.Lowry 16.

„76ers“: J.Okaforas (10/25 dvit., 14 atk. kam.) 23, R.Covingtonas (5/12 trit., 9 atk. kam.) 15, I.Canaanas 10.

Russello Westbrooko šou

Kaip jau minėta, „Oklahoma City Thunder“ (16-8) krepšininkai iškovojo penktąją pergalę iš eilės, kai namuose 104:98 (16:21, 22:30, 33:25, 25:20, 8:2) po pratęsimo palaužė „Utah Jazz“ (10-12).

Tai buvo jau trečioji „Thunder“ pergalė prieš „Jazz“ šį sezoną ir antroji kelių dienų bėgyje.

Rezultatyviausias „Thunder“ žaidėjas, 31 tašką pelnęs Kevinas Durantas, net 29 taškus surinko po pertraukos, taip padėdamas komandai išbristi sausai iš balos. „Jazz“ pranašumas sužaidus du kėlinius siekė 13 taškų – 51:38.

Pratęsimą puikiai pradėjo Russellas Westbrookas, pataikę du greitus metimus, o „Jazz“ per papildomą laiką prametė net 9 pirmuosius metimus. Vienintelis pelnęs taškus buvo likus 8,6 sek. dvitaškį pataikęs Gordonas Haywoodas.

Neįtikėtiną epizodą antrojo kėlinio paskutinę sekundę pademonstravo R.Westbrookas. Likus žaisti 0,7 sek. įžaidėjas nuo varžovo nugaros įžaidė kamuolį iš užribio ir pataikė neįtikėtiną dvitaškį.

„Thunder“: K.Durantas (8/11 dvit., 2/6 trit., 9/10 baud., 6 rez. perd.) 31, R.Westbrookas (9/21 dvit., 11 atk. kam.) 25, D.Waitersas 13, E.Kanteris 10.

„Jazz“: R.Hoodas (4/9 trit.) 23, G.Haywardas (7/14 dvit.) 22, A.Burksas (6/19 dvit.) 21, D.Favorsas (10 atk. kam.) 14, T.Burke'as 10.

Dvigubas „Alley-oop'as“

Ne mažiau fantastiškas epizodas užfiksuotas ir „Phoenix Suns“ (11-14) ir „Minnesota Timberwolves“ (9-14) rungtynėse, kurias Finikso krepšininkai namuose laimėjo 108:101 (25:27, 30:22, 30:17, 23:35).

Su tragišku savo pataikymu pagaliau susitvarkė „Suns“ įžaidėjas Brendanas Knightas, į „Timberwolves“ krepšį įmetęs 7 tritaškius – jo karjeros rekordas.

Ketvirtajame kėlinuke jis pataikė 3 tritaškius, nors prieš tai tris kartus iš toli buvo pataikęs tik per ketverias pastarąsias rungtynes kartu sudėjus (3/24). Per pastarąsias dvi rungtynes jis buvo prametęs visus 12 tritaškių.

„Timberwolves“ suklydo 25 kartus, net 9 klaidas padarydamas ketvirtajame kėlinuke.

„Suns“ taškų po varžovų klaidų skaičius – 43 – yra NBA rekordas. Tiesa, ši statistika pradėtas skaičiuoti tik nuo 1998-ųjų metų.

B.Knightas prisidėjo ir prie įspūdingo „Suns“ epizodo trečiajame ketvirtyje, kai greitoje atakoje pakabino kamuolį ore Ericui Bledsoe, o šis ore jį perdavė Jonui Leuerui, kuris galiausiai užbaigė „Alley-oop'ą“.

„Suns“: B.Knightas (7/14 trit.) 25, E.Bledsoe (6/10 dvit., 8/10 baud., 9 rez. perd.) 23, A.Lenas 18, J.Leueras 12.

„Timberwolves“: Z.LaVine'as (7/15 dvit., 3/4 trit.) 28, K.Martinas 19, A.Wigginsas 13, D.Rudežas (3/5 trit.) 11, G.Diengas 10.