2023 12 06

Nepavaldus amžiui: karališkas LeBrono kėlinys išvedė „Lakers“ į pusfinalį

LeBronas Jamesas prisidėjo beveik prie visų „Los Angeles Lakers“ taškų ketvirtajame kėlinyje ir nukalė savo komandai bilietą į Las Vegase vyksiantį NBA taurės finalo ketvertą.

„Lakers“ namuose vykusiose ketvirtfinalio rungtynėse 106:103 (33:23, 26:24, 24:35, 23:21) įveikė „Phoenix Suns“ su Kevinu Durantu priešakyje.

NBA taurės pusfinalyje naktį iš ketvirtadienio į penktadienį L.Jamesas ir „Lakers“ grumsis su „New Orleans Pelicans“ ekipa, kurioje žaidžia Jonas Valančiūnas. Kitame pusfinalyje Las Vegase varžysis „Indiana Pacers“ ir „Milwaukee Bucks“ klubai.

„Suns“ per pirmą ketvirtį ketvirtfinalyje suklydo net 10 kartų, o tuo naudojęsi šeimininkai užbaigė kėlinį spurtu 8:0 ir pabėgo 33:23.

Antrajame kėlinyje Finikso krepšininkai buvo priartėję iki 4 taškų (41:45), bet po varžovų lenta dominavę „Lakers“ susigrąžino iniciatyvą ir į ilgąją pertrauką išėjo su patogiu pranašumu – 59:47. Įspūdingai žaidęs A.Davisas jau po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 20 taškų ir 6 atkovotus kamuolius.

Los Andželo krepšininkų pranašumas greitai ištirpo trečiame kėlinyje – „Suns“ kėlinį pradėjo staigiu spurtu 14:0 ir per kelias minutes jau buvo priekyje (61:59). „Lakers“ likti kovoje padėjo net 13 taškų per ketvirtį pelnęs Austinas Reavesas, kurio dėka Los Andželo ekipa prieš paskutinį kėlinį pirmavo 83:82.

Ketvirtajame kėlinyje galiausiai prabilo L.Jamesas. Karalius per lemiamą ketvirtį pats pelnė 13 taškų, atliko rezultatyvius perdavimus dar 6 "Lakers“ taškams, o jo vedama ekipa laikėsi žingsneliu priekyje.

Ypač svarbus buvo Austino Reaveso tritaškis likus 15 sekundžių, leidęs „Lakers“ atitrūkti 105:101.

Devinas Bookeris dar sumažino skirtumą iki 2 taškų, o A.Davisas pataikė tik vieną baudos metimą, bet K.Durantas aidint sirenai nesugebėjo pataikyti tolimo tritaškio ir „Lakers“ triumfavo.

Pasakiškai žaidęs 38-erių L.Jamesas per 40 minučių įmetė 31 tašką (10/21 dvit., 2/4 trit., 5/6 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 5 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų. Jis tapo pirmuoju „Lakers“ žaidėju nuo Kobe Bryanto 2004 metais, kuris pelnė bent 20 taškų, atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų ir perėmė bent 5 kamuolius.

„Suns“ neišgelbėjo net ir solidus K.Duranto žaidimas – puolėjas per 38 minutes pelnė 31 tašką (8/10 dvit., 4/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“ ypatingai koją kišo klaidos – jų svečiai padarė 20, kai „Lakers“ suklydo tik 9 kartus.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 31 (12/25 met., 8 atk. kam., 11 rez. perd., 5 per. kam.), Anthony Davisas 27 (10/26 dvit., 15 atk. kam.), Austinas Reavesas 20 (7/16 met.).

„Suns“: Kevinas Durantas 31 (8/10 dvit., 4/7 trit., 7 atk. kam.), Graysonas Allenas (4/8 trit.) ir Devinas Bookeris (6/16 met., 11 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kld.) po 21.