2021 10 23

Neramus LeBrono ekipos startas: antroji nesėkmė ir aukštaūgių apsistumdymas

Viena pagrindinių favoritų laimėti NBA čempionų žiedus prieš sezoną įvardintai „Los Angeles Lakers“ (0-2) ekipai naujojo sezono startas nesiklosto. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku LeBronas ir kompanija namuose 105:115 (26:23, 18:34, 23:37, 38:21) nesulaikė NBA vicečempionų „Phoenix Suns“ (1-1) krepšininkų.
LeBronas Jamesas
LeBronas Jamesas / „Scanpix“ nuotr.

„Karaliui“ Jamesui sezono pradžioje reikia ne tik sukti galvą, kaip kuo sėkmingiau ir greičiau į ekipą integruoti trečiąją „Lakers“ žvaigždę Russellą Westbrooką, bet ir palaikyti gerą mikroklimatą tarp visų ekipos krepšininkų.

Štai šiose rungtynėse LeBronui ir kitiems „Lakers“ krepšininkams teko malšinti Anthony Daviso ir Dwighto Howardo aistras, kuomet vienos iš minutės pertraukėlių metu aukštaūgių žodinis konfliktas peraugo į nedidelį apsistumdymą.

Incidentų šiame mače buvo ir daugiau – šeimininkų ekipos „blogiukas“ Rajonas Rondo įsivėlė į konfliktą su vienu iš žiūrovų, kuris iš rungtynių buvo pašalintas.

10 taškų skirtumas tarp komandų visiškai neatspindi šių rungtynių eigos. Antrajame kėlinyje žaidimo vadeles į savo rankas perėmę „Suns“ krepšininkai dominavo ir po pertraukos susikrovė rekordinę 32 taškų persvarą (87:55).

Frankas Vogelis nusprendė ir toliau remtis pagrindiniais „Lakers“ krepšininkais, kurie sužaidė kokybišką ketvirtąjį kėlinį ir įkvėpė kiek daugiau pozityvumo beveik 19-ai tūkstančių „Staples Center“ arenoje susirinkusių žiūrovų.

Rezultatyviausiai su 25 taškais šeimininkų gretose rungtyniavo L.Jamesas, o galingu dvigubu dubliu pasižymėjo Anthony Davisas (22 tšk., 14 atk. kam.).

Antrasis blynas kur kas mažiau prisvilo „Lakers“ naujokams, ypatingai – Russellui Westbrookui. Įžaidėjas žygiavo trigubo dublio ritmu – 15 taškų, 11 atkovotų kamuolių ir 9 rezultatyvūs perdavimai.

Solidžiai atrodė ir Carmelo Anthony (16 tšk., 5 atk. kam.).

Kitoje barikadų pusėje į NBA lygos metraščius įsirašė tikra lygos legenda Chrisas Paulas, būtent šiame mače peržengęs 20 tūkst. pelnytų taškų ribą.

„Suns“ atakų organizatorius tapo pirmuoju krepšininku per visą lygos istoriją, kuris pelnė bent 20 tūkst. taškų ir atliko bent 10 tūkst. rezultatyvių perdavimų.

Pergalingose rungtynėse Ch.Paulas surinko 23 taškus ir 14 rezultatyvių perdavimų.

„Los Angeles Lakers“: LeBronas Jamesas 25 (5 rez. perd., 5 kl.), Anthony Davisas 22 (14 atk. kam.), Carmelo Anthony 16, Russellas Westbrookas 15 (11 atk. kam., 9 rez. perd.).

„Phoenix Suns“: Chrisas Paulas 23 (5 atk. kam., 14 rez. perd.), Devinas Bookeris 22, Mikalas Bridgesas 21 (5 atk. kam., 3 per. kam.), Jae Crowderis 13 (6 atk. kam.).

Kiti nakties (10.22) rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Charlotte Hornets“ 112:123 (C.Sextonas 33 / M.Bridgesas 30);

„Orlando Magic“ – „New York Knicks“ 96:121 (F.Wagneris 16 / J.Randle'as 21);

„Washington Wizards“ – „Indiana Pacers“ po pratęsimo 135:134 (S.Dinwiddie 34 / M.Turneris 40);

„Boston Celtics“ – „Toronto Raptors“ 83:115 (J.Tatumas 18 / S.Barnesas 25);

„Philadelphia 76ers“ – „Brooklyn Nets“ 109:114 (T.Harrisas 23 / K.Durantas 29);

„Chicago Bulls“ – „New Orleans Pelicans“ 128:112 (Z.LaVine'as 32 / B.Ingramas 28);

„Houston Rockets“ – „Oklahoma City Thunder“ 124:91 (C.Woodas 31 / S.Gilgeous-Alexanderis 13);

„Denver Nuggets“ – „San Antonio Spurs“ 102:96 (N.Jokičius 32 / K.Johnsonas 27);

„Sacramento Kings“ – „Utah Jazz“ 101:110 (H.Barnesas 25 / D.Mitchellas 27).