2022 12 11

Nieko naujo: NBA finalo pakartojime – čempionų dominavimas

Pirmą kartą nuo birželį pasibaigusios NBA finalo serijos šiąnakt į kovą stojo „Golden State Warriors“ (14-13) ir „Boston Celtics“ (21-6) krepšininkai. Nors pastarieji iki šių rungtynių demonstravo geriausią krepšinį NBA lygoje, pergalę įtikinamai pasiekė „kariai“ – 123:107 (33:25, 35:38, 27:20, 28:24).
Stephenas Curry
Stephenas Curry / Scanpix/USA TODAY Sports nuotr.

NBA čempionus link pergalės vedė puikus snaiperių Stepheno Curry ir Klay Thompsono tandemas – kartu sudėjus jie pelnė net 66 taškus.

K.Thompsonas per beveik 36 minutes įmetė 34 taškus (10/15 dvit., 4/11 trit., 2/2 baud.) ir atkovojo 5 kamuolius.

Praėjusio sezono finalo naudingiausias žaidėjas S.Curry per 37,5 minutės pelnė 32 taškus (6/10 dvit., 6/11 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir išdalino 7 rezultatyvius perdavimus.

Toną „Splash“ broliais vadinami žaidėjai uždavė jau nuo pirmųjų minučių. K.Thompsonas tuziną taškų suvertė dar per pirmąjį kėlinį, o įpusėjus mačui savo sąskaitoje jau turėjo 24 taškus bei leido „Warriors“ ekipai nuolat pirmauti.

„Celtics“ bandė kabintis į varžovus ketvirtajame kėlinyje, kai priartėjo iki 97:105, bet Draymondas Greenas įkrovė iš viršaus, net 15 kamuolių atkovojęs Kevonas Looney pelnė taškus po puolime sugriebto kamuolio, o dar kitoje atakoje S.Curry smeigė tritaškį ir „Warriors“ nurūko nepavejamai.

„Kariams“ pavyko pristabdyti šį sezoną nuostabiai rungtyniaujantį „Celtics“ lyderį Jaysoną Tatumą. Jis per beveik 40 minučių pelnė 18 taškų (4/12 dvit., 2/9 trit., 4/7 baud.) ir atkovojo 7 kamuolius.

Po 30,5 taško iki šių rungtynių rinkęs J.Tatumas nerezultatyviau iki šiol buvo žaidęs tik sykį, kai pelnė 14 taškų.

Prieš rungtynes buvo ypatingai pagerbta ir lygos legenda Billas Russellas. 13 metų „Celtics“ klube 1956-1969 m. žaidusio centro, kuris mirė šiemet, marškinėliai buvo iškelti į „Chase Center“ arenos San Fransiske palubes.

Lygos sprendimu, B.Russello naudotas 6-as numeris nebegali būti naudojamas jokioje NBA komandoje.

Nepaisant galutinio rezultato, komandos išlieka pakankamai skirtinguose turnyrinės lentelės poliuose. „Celtics“ ir toliau yra geriausia komanda tiek Rytų konferencijoje, tiek visoje NBA, o „Warriors“ Vakaruose žengia aštunti.

„Warriors“: Klay Thompsonas 34 (10/15 dvit.), Stephenas Curry 32 (6/11 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.), Jordanas Poole'as 20 (1/9 trit.), Jonathanas Kuminga 14, Draymondas Greenas 11.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 31 (10/14 dvit., 9 atk. kam.), Jaysonas Tatumas 18 (6/21 metimai, 7 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 16, Blake'as Griffinas (7 atk. kam.) ir Marcusas Smartas po 13.