2023 04 21

Nušvilptas D.Sabonis kovėsi lyg liūtas, bet čempionai sudavė smūgį Sakramentui

„Sacramento Kings“ krepšininkams nepavyko priremti NBA čempionų prie sienos. Domanto Sabonio atstovaujama ekipa svečiuose 97:114 (20:29, 21:24, 31:31, 25:30) nusileido „Golden State Warriors“ komandai ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-1.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Scanpix/USA TODAY Sports via Reuters Con nuotr.

D.Sabonis sulaukė labai priešiško sutikimo „Chase Center“ arenoje San Fransiske.

Antrajame serijos mače į konfliktą su Draymondu Greenu įsivėlęs lietuvis tapo publikos priešu numeris vienas ir kaskart prisilietęs prie kamuolio sulaukdavo kurtinančio baubimo.

Tai nesutrukdė D.Saboniui pelnyti pirmuosius „Kings“ taškus rungtynėse, bet iniciatyva nuo pat pirmųjų minučių priklausė „Warriors“ krepšininkams.

Šeimininkai per pirmą ketvirtį išmetė šūsnį tritaškių, iš kurių pataikė šešis, greitai susikrovė 9 taškų pranašumą, o po Donte DiVincenzo metimo su sirena laimėjo pirmą kėlinį 29:20.

Antrajame kėlinyje savo šou pradėjo Stephenas Curry, įmetęs 15 taškų per ketvirtį bei padėjęs savo komandai susikrauti dviženklį pranašumą – po 24 žaidimo minučių „kariai“ pirmavo 53:41.

Viena didžiausių „Kings“ bėdų pirmoje rungtynių pusėje buvo klaidos – jų „karaliai“ padarė 10, iš kurių net penkias – D.Sabonis. Daug progų puolime negavęs lietuvis per du kėlinius pelnė 6 taškus, bet buvo atkovojęs net 14 kamuolių.

41 taškas tapo Sakramento ekipos šio sezono pirmosios rungtynių pusės antirekordu – prieš tai mažiausiai taškų per pirmus du kėlinius „Kings“ buvo pelnę 47.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė. „Kings“ niekaip nesugebėjo pataikyti iš toli ir vienu metu atsiliko jau 18 taškų (64:82), o po trijų ketvirčių skirtumas tarp komandų buvo 12 taškų (72:84).

Ketvirtajame kėlinyje „Warriors“ persvara išaugo iki didesnės nei 20 taškų, o ginklus sudėję „Kings“ pripažino pralaimėjimą.

D.Sabonis žaidė beveik 35 minutes, per kurias pelnė 15 taškų (7/13 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 16 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, šešis kartus suklydo ir sykį prasižengė.

16 sugriebtų kamuolių yra pakartotas lietuvio karjeros atkrintamųjų rekordas. Tiek pat kartų žaidimo įrankį po krepšiais jis sugriebė ir pirmosiose šios serijos rungtynėse.

Prieš rungtynes nebuvo aišku, ar D.Sabonis galės rungtyniauti – D.Greeno sužalotas lietuvis patyrė stiprų krūtinkaulio sumušimą. Vis dėlto ant „Chase Center“ parketo jis žengė nuo pirmosios mačo sekundės.

Šiose rungtynėse „Warriors“ vertėsi be D.Greeno, kuris po užlipimo ant D.Sabonio antrajame serijos mače buvo suspenduotas vienam mačui.

San Fransisko ekipos gretose šiame susitikime spindėjo tiesioginis D.Sabonio oponentas Kevonas Looney. Nors vidurio puolėjas pelnė tik 4 taškus (2/6 dvit.), tačiau atkovojo net 20 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Pastarasis rodiklis yra geriausias centro karjeroje.

Pralaimėję „Kings“ nepasinaudojo šansu pirmą kartą per 72 metus išsiveržti serijoje į priekį net 3-0. Tokiu pranašumu pirmaujanti komanda dar niekada nėra pralaimėjusi NBA atkrintamųjų serijos.

Savo ruožtu „Warriors“ atsitiesė po to, kai pirmą kartą S.Curry eroje atsiliko 0-2 – prieš tai per 27 žaistas serijas „kariai“ visada laimėdavo bent vieną iš pirmų dviejų susitikimų.

Ketvirtasis serijos susitikimas vėl bus žaidžiamas San Fransiske. Rungtynės vyks lietuviams patogiu metu sekmadienį 22.30 val.

„Warriors“: Stephenas Curry 36 (6/12 trit., 6 atk. kam.), Andrew Wigginsas 20 (7 atk. kam.), Jordanas Poole'as 16 (1/7 trit.), Klay Thompsonas (3/10 trit.) ir Mosesas Moody (3/3 trit.) po 13.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 26 (6/13 dvit., 3/9 trit., 10 atk. kam., 9 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 17 (3/7 trit.), Domantas Sabonis 15 (16 atk. kam., 6 kld.), Kevinas Huerteris 13 (1/6 trit.).