2016 12 12

Oklahomoje – pakartotas D.Sabonio blokų rekordas ir nutrūkusi galinga R.Westbrooko serija

Russellui Westbrookui nepavyko pralenkti Michaelo Jordano, tačiau „Oklahoma City Thunder“ lyderio žaidimas vis vien buvo herojiškas. OKC (15-9) NBA čempionate 99:96 (21:24, 18:19, 28:28, 32:25) palaužė „Boston Celtics“ krepšininkus (13-11). Domantas Sabonis prie septintosios „Thunder“ pergalės per 8 pastarąsias rungtynes prisidėjo pakartotu blokų rekordu.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ palaužė „Celtics“ klubą 99:96.
  • Nutrūko 7 paeiliui R.Westbrooko trigubų dublių serija.
  • D.Sabonis per 17 min. pelnė 4 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.
  • Lietuvis pakartojo asmeninį blokų rekordą.

Septynis trigubus dublius iš eilės atlikęs R.Westbrookas antroje rungtynių pusėje pelnė 23 iš visų savo 37 taškų. Jam pritrūko keturių rezultatyvių perdavimų, kad fantastiška serija būtų pratęsta – dar pridėjo 12 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Septynių trigubų dublių serija buvo ilgiausia nuo 1989-ųjų, kai tiek pat trigubų dublių iš eilės užfiksavo Michaelas Jordanas. NBA rekordas priklauso Wiltui Chamberlainui, kuris trigubą dublį fiksavo 9 susitikimus iš eilės.

„Jei atvirai, aš laimingas, kad laimėjome. Tai pats svarbiausias dalykas, – nutrūkusios serijos nesureikšmino R.Westbrookas. – Kaip žaidėjas visada žiūriu į priekį. Galbūt sezono pabaigoje pakalbėsiu apie trigubą dublį, bet dabar mano darbas eiti į priekį ir pasiruošti artėjančioms rungtynėms su Portlandu.“

D.Sabonis per 17 minučių pasižymėjo 4 taškais (2/4 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, suklydo 1 kartą.

Nors lietuvis gavo Alo Horfordo bloką, kai pabandė atakuoti iš toli, aukštaūgis pats išrašė bent du „stogus“ – tai geriausias 20-mečio rezultatas NBA, kurį jam šį sezoną buvo pavykę pasiekti tik kartą.

Beje, blokai nėra įprastas D.Sabonio ginklas – jo vidurkis tesiekia vos 0,3 blokuoto metimo.

Tuo tarpu puolime puolėjas žavėjo sirgalius savo judesiais baudos aikštelėje.

D.Sabonis lemiamu metu buvo aikštėje ir po jo rezultatyvaus perdavimo likus žaisti 2 min. 49 sek. R.Westbrookas tritaškiu išlygino rezultatą (92:92). Paskutinė rungtynių minutė prasidėjo esant lygybei (94:94), bet „Thunder“ į pergalę vedė R.Westbrooko dvitaškis ir D.Sabonį pakeitusio Jerami Granto dėjimas (98:94). „Celtics“ tolimas metimas su sirena, dar galėjęs išplėšti pratęsimą (96:99), tikslo nepasiekė.

„Thunder“: R.Westbrookas 37 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), S.Adamsas 16, E.Kanteris 14... D.Sabonis 4.

„Celtics“: A.Horfordas 19, A.Bradley ir J.Crowderis po 18, M.Smartas 11 (9 rez. perd.), J.Brownas 10.