2021 10 25

Pagaliau atsidarė: iššovusio Carmelo vedami „Lakers“ išvargo pirmą pergalę

„Los Angeles Lakers“ (1-2) krepšininkai pagaliau atsidarė savo pergalių sąskaitą šio sezono NBA pirmenybėse. Šešis kartus ikisezoninėse rungtynėse ir dukart reguliariojo sezono pradžioje pralaimėję Franko Vogelio auklėtiniai namuose 121:118 (29:24, 33:32, 25:34, 34:28) įveikė „Memphis Grizzlies“ (2-1).
Carmelo Anthony ir Ja Morantas
Carmelo Anthony ir Ja Morantas / „Scanpix“/AP nuotr.

Mačo nugalėtojas sprendėsi per paskutines minutes.

„Lakers“ po trijų ketvirčių dar atsiliko 87:90, bet sėkmingiau pradėjo lemiamą kėlinį ir jam įpusėjus pirmavo 106:97, o likus mažiau nei trims minutėms dar turėjo 7 taškų persvarą – 113:106.

Vis dėlto „grizliai“ nebuvo linkę sudėti ginklų ir po 6 iš eilės taškų sušvelnino skirtumą iki minimumo – 112:113.

Galiausiai, nugalėtojas sprendėsi savotiškame baudų metimų konkurse.

Ja Morantas likus 11,2 sek. sumažino skirtumą iki 1 taško (114:115), bet Malikas Monkas likus 7,3 sek. atstatė 3 taškų „Lakers“ pranašumą (117:114).

Kitoje aikštės pusėje baudų metimus sumetė Jarenas Jacksonas, bet tuo pačiu atsakė ir Anthony Davisas, likus 5,6 sek. vėl sukurdamas šeimininkams 3 taškų persvarą (119:116).

„Lakers“ vos neprivirė košės, kai Kentui Bazemore'ui buvo užfiksuota pražanga prieš iš toli atakavusį J.Morantą, bet fantastiškas rungtynes sužaidęs gynėjas pataikė tik du iš trijų baudų metimų ir nesugebėjo išlyginti rezultato (118:119).

Galiausiai, Carmelo Anthony likus 1,9 sek. sumetė dar du baudų metimus, o paskutinį šansą dar turėjusių „Grizzlies“ atakoje suklydo Stevensas Adamsas.

Rezultatyviausiai „Lakers“ gretose žaidė jaunystę prisiminęs Carmelo Anthony.

Nuo suolo kilęs veteranas per 27,5 minutės sumetė 28 taškus (4/7 dvit., 6/8 trit., 2/2 baud.) ir atkovojo 3 kamuolius. Jam žaidžiant „Lakers“ varžovus pranoko net 19 taškų skirtumu.

Carmelo šiose rungtynėse pakilo į devintąją vietą visų laikų rezultatyviausių NBA žaidėjų sąraše. Dabar jau 27 423 taškus įmetęs puolėjas aplenkė į dešimtąją vietą nukritusią lygos legendą Moses Malone'ą (27 409).

Iki aštuntoje vietoje esančio Shaquille'o O'Nealo (28 596) „Lakers“ puolėjui trūksta daugiau nei tūkstančio taškų.

Priešingoje aikštės pusėje siautė J.Morantas. Trečiametis gynėjas per 38 minutes suvertė net 40 taškų į „Lakers“ krepšį ir dar atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Buvęs Jono Valančiūno komandos draugas pataikė 8 dvitaškius iš 14, 5 tritaškius iš 7 ir 9 baudų metimus iš 11.

Įspūdingą formą šį sezoną kol kas demonstruojantis gynėjas per tris susitikimus vidutiniškai renka po 35 taškus ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Jaunasis „grizlis“ pataikė ir neįtikėtiną metimą trečiajame kėlinyje.

„Lakers“: Carmelo Anthony 28 (6/8 trit.), Anthony Davisas 22 (8 atk. kam.), LeBronas Jamesas 19 (4/9 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Russellas Westbrookas 13 (5/15 metimai, 7 atk. kam., 13 rez. perd., 9 kld.), Malikas Monkas 12, Kentas Bazemore'as 11.

„Grizzlies“: Ja Morantas 40 (8/14 dvit., 5/7 trit., 10 rez. perd.), Desmondas Bane'as 17, Stevenas Adamsas 14 (16 atk. kam., 6 rez. perd.), De'Anthony Meltonas 13, Jarenas Jacksonas 12.