Paskutinę savo karjeros dieną NBA P.Pierce'as pas generalinį „Celtics“ vadybininką Danny Ainge'ą atvyko rankose nešdamas juodus „Nets“ šortus.
„Ei, Danny, – kreipėsi į klubo vadovą P.Pierce'as. – Pažiūrėk, kur mane buvai išsiuntęs!“
Žinoma, jokių pykčių tarp šių dviejų NBA legendų jau nėra, o atvykęs pas D.Ainge'ą P.Pierce'as su „Celtics“ pasirašė vienos dienos sutartį. Puolėjas savo karjerą norėjo baigti ten, kur ją pradėjo prieš 19 metų. Kai jo sutartis tapo oficialia, krepšininkas baigė karjerą.
„Visuomet tai sakiau, – ESPN pasakojo žaidėjas. – Savo karjeros finišo liniją noriu kirsti būdamas „Celtics“ nariu. Tai mes įgyvendinome tyliai ir ramiai. Nereikia pūsti burbulo.“
Krepšininko karjerą baigęs P.Pierce'as ilgai be darbo likti neturėtų. Puolėjas jau netrukus turėtų pasirašyti sutartį ESPN ir tapti krepšinio analitiku. Tiesa, pats žaidėjas vėliau norėtų išbandyti ir komentatoriaus duoną.
„Norėčiau išbandyti abi sritis, – teigė P.Pierce'as. – Dėl to ir norėjau greitai sutvarkyti reikalus Bostone. Juk, pasirašęs sutartį su ESPN, aš oficialiai būsiu baigęs karjerą.“
Atvykęs į „Celtics“ treniruočių centrą P.Pierce'as buvo šiltai sutiktas vieno iš darbuotojų Johno Connoro, kuris sugebėjo rasti senus krepšininko batelius, o jais avėdamas puolėjas dar į krepšį paleido ir kelis tritaškius.
P.Pierce'as karjerą baigia būdamas visų laikų „Celtics“ komandos lyderiu pagal pataikytus tritaškius (1823), įmestus baudų metimus (6434) bei perimtus kamuolius (1583).
2008 NBA čempionų titulas jį įrašė į istoriją, kaip vieną svarbiausių „Celtics“ visų laikų krepšininkų.
„Man atrodo, kad P.Pierce'as Bostone išaugo į tikrą legendą, – pasakojo D.Ainge'as. – Jis savo karjeroje patyrė įvairių išbandymų, tačiau galų gale vedė nuostabią moterį bei tapo labai subrendusiu ir puikiu žaidėju.“
P.Pierce'as 1998 metų NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas vos 10 šaukimu, o to jis nepamiršo niekada. Pirmaisiais savo karjeros metais stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje jis, pataikęs metimą, dažnai sušukdavo vieno iš devynių krepšininkų pavardę, kurie buvo pasirinkti aukščiau už jį (Olowokandi, Bibby, LaFrentzas, Jamisonas...).
Pirmieji jo metai Bostone buvo labai sunkūs bei kupini pralaimėjimų:„Daugelis jaunų žaidėjų susiduria su įvairiais pakilimais bei nuosmukiais. Kai kurie nueina geru keliu, o kiti turi nemažai problemų. Džiaugiuosi, kad galėjau augti Bostone kaip asmenybė.“
2000 metų gruodį P.Pierce'as lankėsi viename Bostono naktinių klubų ir buvo užpultas. Nusikaltėlis žaidėjui į kaklą, veidą bei nugarą peiliu iš viso dūrė net 11 kartų, tačiau jo gyvybę išgelbėjo tuo metu vilkėtas odinis švarkas.
„Nėra abejonių, kad šis incidentas mane labai pakeitė, – atviravo P.Pierce'as. – Po tokios traumos tave aplanko daugybė minčių. Iš naujo pradedi galvoti apie gyvenimą ir tai, kas jame svarbiausia.
Supratau, kad negaliu galvoti vien apie save. Nebenoriu nuolat linksmintis klubuose. Trokštu tik susikoncentruoti į savo karjerą bei skirti laiko šeimai.“
Prieš 2007–2008 m. sezoną D.Ainge'as atliko mainus, dėl kurių „Celtics“ gretose atsidūrė Ray Allenas bei Kevinas Garnettas. Naujasis NBA „didysis trejetas“ reguliariajame sezone laimėjo net 66 rungtynes, o superfinale įveikė Kobe Bryanto vedamą „Lakers“.
P.Pierce'as tapo naudingiausiu 2008 NBA superfinalo žaidėju.
Praėjus metams K.Garnettas patyrė kelio traumą, todėl „Celtics“ šansai apginti titulą buvo sumalti į šipulius.
KG niekada taip ir neatsigavo po traumos 2009-aisiais, o vėliau D.Ainge'as buvo priverstas išsiųsti savo veteranus į Brukliną, nes norėjo komandą lipdyti nuo pamatų. Į „Nets“ gretas išsiuntęs P.Pierce'ą, K.Garnettą ir Jasoną Terry, „Celtics“ vadovas gavo šaukimus, kuriuos vėliau pavertė į Jayleną Browną bei Jaysoną Tatumą.
Negana to, „Celtics“ priklauso ir kitų metų „Nets“ šaukimas.
Visą savo karjerą Bostone rungtyniavęs P.Pierce'as dėl mainų kiek nusiminė, o po vienų metų Brukline dar žaidė Vašingtone bei Los Andžele.
„Ši vieta man visuomet bus ypatinga. Juk čia praleidau net 15 metų, – pasakojo žaidėjas. – Čia gimė visi trys mano vaikai. Čia aš prisidėjau prie visuomeninės veiklos. Džiaugiuosi, kad karjerą baigiau Bostone, nes labai malonu išgirsti padėkas už atiduotus metus šiam klubui.“
P.Pierce'as paskutinę savo karjeros dieną Bostone leido be savo antrosios pusės ir vaikų, nes jie pasirinko palaukti oficialios ceremonijos. Krepšininkas su savo artimaisiais žada atvykti tuomet, kai jo 34-asis numeris bus iškeltas į „TD Garden“ arenos palubes.
„Čia prasidėjo mano karjera, – svarstė P.Pierce'as. – Džiaugiuosi, kad ji čia ir baigėsi.“