2015 10 28

Pau Gasolio blokas paskutinėmis sekundėmis sudaužė LeBrono Jameso viltis

JAV prezidentas Barackas Obamas naujojo NBA sezono atidarymo rungtynėse išvydo tikrą desertą. „Chicago Bulls“ krepšininkai namuose 97:95 (26:17, 20:23, 25:28, 26:27) palaužė „Cleveland Cavaliers“, o pergalę „buliams“ išsaugojo Europos čempionato MVP Pau Gasolis.
Pau Gasolis ir LeBronas Jamesas
Pau Gasolis ir LeBronas Jamesas / „Scanpix“/AP nuotr.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 3,6 sek. LeBronas Jamesas veržėsi po krepšiu išlyginti rezultato, tačiau Pau Gasolis tėškė bloką ir palaidojo „Cavaliers“ viltis išsigelbėti.

Mačas galėjo baigtis ir ramiau, nes likus žaisti 2 min. 42 sek. po spurto 11:2 „Bulls” pirmavo 93:85. Tačiau NBA vicečempionai sugebėjo atkurti intrigą.

LeBronas Jamesas pralaimėjusiems pelnė 25 taškus ir atkovojo 10 kamuolių. Mo Williamsas (7 rez. perd.) pridėjo 19, į aikštę po peties traumos sugrįžęs Kevinas Love (8 atk. kam.) – 18, Richardas Jeffersonas – 10 taškų.

Nugalėtojams Nikola Mirotičius (9 atk. kam.) surinko 19, Derrickas Rose'as – 18, Jimmy Butleris – 17, Tony Snellas ir E'Twaunas Moore'as – 11 taškų.

Mačo pabaigoje didvyriu tapęs Pau Gasolis per 32 minutes sukrapštė tik 2 taškus (1/7 met.) ir 2 atkovotus kamuolius, bet pasižymėjo net 6 blokais.

Prezidentas. B.Obama „Bulls“ rungtynes iš geriausių vietų stebėjo pirmą kartą nuo 2009-ųjų. JAV vadovas yra didžiulis „Bulls“ gerbėjas. Arenoje prezidentas pasirodė pirmojo kėlinio pabaigoje.

„United Center“ arena buvo šukuojama apsaugos nuo pat rungtynių dienos ryto.

Tyla. Prieš rungtynes „United Center“ arenoje tylos minute pagerbtas kovą su vėžiu pralaimėjęs „Minnesota Timberwolves“ treneris Flipas Saundersas.