2021 06 09

Pavojingoje situacijoje atsidūrusius „76ers“ gelbėjo J.Embiidas ir įspūdingas spurtas

Reguliariajame sezone Rytų konferencijoje pirmąją vietą užėmę "Philadelphia 76ers" buvo netoli to, kad po dviejų konferencijos pusfinalio rungtynių atsiliktų 0-2 nuo penktoje vietoje likusios "Atlanta Hawks" komandos, tačiau sugebėjo išvengti itin nemalonaus scenarijaus. "Sixers" antrajame serijos mače namuose 118:102 (33:20, 24:35, 34:29, 27:18) nugalėjo "vanagus" ir išlygino serijos rezultatą 1-1.
Joelis Embiidas
Joelis Embiidas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Netikėtai pirmąjį susitikimą sekmadienį „prapylusi“ Filadelfijos komanda antrąsias rungtynes pradėjo užsivedusi ir vedama Joelio Embiido greitai nurūko į priekį. Užteko vos pusės kėlinio, kad „76ers“ pranašumas pasiektų net 16 taškų (20:4).

Tačiau sugėrę pirmąjį smūgį, „Hawks“ sugrįžo į susitikimą bei vienu metu net persvėrė rezultatą. Atlanta dar antrajame kėlinyje ištirpdė šeimininkų persvarą ir įpusėjus rungtynėms atsiliko tik 55:57, o po ilgosios pertraukos surengė spurtą 11:1 ir išsiveržė į priekį pirmą kartą šiame mače – 79:78.

Bet tuo metu, kai „76ers“ padai jau svilo, serijos favoritus į priekį patempė iki tol tylėję atsarginiai krepšininkai.

Labiausiai Shake'o Miltono pastangomis Filadelfija užbaigė trečiąjį ketvirtį atkarpa 13:5 ir po gynėjo metimo su sirena pirmavo 91:84, o dar geriau „76ers“ pradėjo paskutinį kėlinį.

Užsikūręs Sh.Miltonas kartu su Dwightu Howardu ir kitais komandos draugais pelnė 11 taškų iš eilės ir „76ers“ nurūko rekordiniu skirtumu – 102:84. Netrukus į aikštę dar grįžo J.Embiidas ir Pensilvanijos valstijos komanda pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Geriausias karjeros rungtynes atkrintamosiose sužaidęs J.Embiidas per kiek mažiau nei 35 minutes suvertė net 40 taškų (10/20 dvit., 2/5 trit., 12/16 baud.), atkovojo 13 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Dabar komandos turės dvi laisvas dienas, o trečiasis serijos mačas naktį iš penktadienio į šeštadienį bus žaidžiamas Atlantoje.

„76ers“: Joelis Embiidas 40 (10/20 dvit., 12/16 baud., 13 atk. kam.), Tobiasas Harrisas 22 (11/18 dvit.), Sethas Curry 21 (5/6 trit.), Shake'as Miltonas 14 (4/5 trit.).

„Hawks“: Trae Youngas (1/7 trit., 11 rez. perd.) ir Danilo Gallinari (5/9 trit., 9 atk. kam.) po 21, Kevinas Huerteris 20, Bogdanas Bogdanovičius 14 (7 atk. kam.), Clintas Capela 10 (8 atk. kam.).