2023 03 04

Penkios iš eilės: nuostabų mačą sužaidęs Domantas Sabonis įmetė pergalingus taškus

Domantas Sabonis pataikė abi baudas likus žaisti 7 sekundes, o tai galiausiai lėmė „Sacramento Kings“ komandos (37-25) laimėtą penktą mačą iš eilės NBA pirmenybėse.

Domantas Sabonis žaidė solidžias rungtynes Sakramente, o kai labiausiai reikėjo, parodė ir lyderystės bruožus.

Penktadienį 128:127 namie laimėtoje akistatoje su „Los Angeles Clippers“ (33-33) jo vėl buvo pilna aikštėje. Atrodė, kad nėra dalykų, kurių negalėtų padaryti 26 metų lietuvis.

Nuo pat rungtynių pradžios jis rinko taškus į „Clippers“ krepšį įvairiais metimais, tarp jų ir apsisukęs gražia verpste.

Buvo ir dėjimų į krepšį po pikenrolų su komandos draugais.

D.Sabonis puikiai matė aikštę ir buvo dosnus perdavimų.

Ir gynyboje Domantas buvo greitas, atlikęs bloką, kai varžovas to nebesitikėjo.

Galiausiai būtent Lietuvos krepšininko puolime atkovotas kamuolys ir šaltakraujiškai pelnyti lemiami taškai padėjo išplėšti Sakramento komandai pergalę, kai likus žaisti 7 sekundes jis sumetė abi baudas.

Tai buvo pergalingi taškai, kurių „Kings“ prireikė, nors įpusėjus ketvirtajam kėliniui jie dar pirmavo 13 taškų (113:100).

D.Sabonis iš viso pelnė 23 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Per 35 minutes jis pataikė net 10 dvitaškių iš 13 bei visas 3 baudas. Be to, jis dar atliko vieną bloką, vieną kamuolį perėmė, padarė 3 klaidas, prasižengė du kartus.

„Sirgaliai buvo beprotiški. Šią pergalę iškovojome jums“, – po laimėtų rungtynių arenoje žiūrovams sakė D.Sabonis, kai salės komentatorius pasakė, kad tokio triukšmo Sakramento arenoje dar nebuvo girdėjęs.

„Kings“ turėjo ir kitą atakų lyderį. D'Aaronas Foxas pelnė 33 taškus ir buvo vienintelis žaidėjas nugalėtojų gretose, žaidęs rezultatyviau už D.Sabonį. Tiesa, likus žaisti 7 sek. būtent po D.Foxo pramesto metimo Domantui teko taisyti padėtį – užsiėmęs geriausią poziciją po krepšiu lietuvis išprovokavo pražangą.

„Mes radome būdą išplėšti pergalę, – sakė “Kings„ treneris Mike'as Brownas. – Ne visada atsakydavome jiems tinkamai, tad jie buvo įgiję pranašumą...

Tačiau Sabonis ir Foxy – aš kalbėjau, kad jie abu pateks į All-Star rungtynes, jie abu daro dalykus, kurie verti All-NBA kalbų.“

„Clippers“ 28 taškus pelnė Paulas George'as, 27 taškus įmetė komandos naujokas Russellas Westbrookas.

P.George'as turėjo galimybę išplėšti pergalę, bet jo tolimas metimas aidint finalinei sirenai nebuvo taiklus.

Kyla MVP reitinge

Pastarieji mėnesiai ir puikūs Domantui ir visai „Kings“ komandai.

Prieš savaitgalį 26-erių lietuvis šoktelėjo į aštuntą vietą kas savaitę atnaujinamame lenktynių dėl naudingiausio sezono žaidėjo prizo reitinge, nors dar prieš savaitę Domas reitinge buvo dešimtas.

Lietuvio vedami „Sacramento Kings“ yra viena iš kelių komandų, vis dar nepralaimėjusių po „All-Star“ pertraukos. „Karaliai“ laimėjo visus penkis susitikimus.

Su 37 pergalėmis ir 25 pralaimėjimais „Kings“ yra trečioje Vakarų konferencijos vietoje ir jau dabar turi daugiau pergalių nei per visą praėjusį sezoną, nors iki reguliariojo sezono pabaigos dar liko 21 mačas.