2022 04 23

Pergalingas Trae Youngo dvitaškis išlaikė intrigą serijoje prieš „Heat“

Svarbiausiu metu nesudrebėjusi Trae Youngo ranka išgelbėjo „Atlanta Hawks“ klubo sezoną ir atkūrė intrigą Rytų konferencijos pirmojo etapo atkrintamųjų serijoje. „Vanagai“ namuose 111:110 (22:24, 39:30, 16:31, 34:25) palaužė „Miami Heat“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 1:2.
Trae Youngas
Trae Youngas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtasis serijos susitikimas Atlantoje bus žaidžiamas naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku.

Per antrą rungtynių kėlinuką net 39 taškus suvertę Nate'o McMillano auklėtiniai sužaidė neabejotinai kokybiškiausią kėlinį šioje serijoje puolime ir akimirką turėjo dviženklę persvarą (52:41).

Visgi „Heat“ dar iki pertraukos deficitą pavyko kiek apmažinti, o trečiajame kėlinyje rungtynių svarstyklės persisvėrė jau į jų pusę. Po įspūdingo spurto svečiai pirmavo net 84:68, tačiau solidaus pranašumo išlaikyti nesugebėjo.

Tris tritaškius lemiamo ketvirčio metu įskraidinęs Bogdanas Bogdanovičius šeimininkus priartino iki vieno metimo (98:101), o tuomet iniciatyvos ėmėsi „Hawks“ lyderis Trae Youngas, per paskutines 4 minutes surinkęs 10 taškų.

P.J.Tuckeris likus 54 sek. tritaškiu svečius išvedė į priekį (110:109), o Jimmy Butleris persvarą galėjo išauginti iki trijų taškų, tačiau pastarojo metimas buvo netaiklus, o greitoje atakoje likus 5,5 sek. T.Youngas pataikė floaterį.

J.Butleris galėjo tapti „Heat“ didvyriu, tačiau puolėjo tritaškis skriejo pro šalį – šiai serijai prireiks mažiausiai penkių rungtynių.

E.Spoelstros kariauna šiame mače prarado savo pagrindinį atakų organizatorių Kyle'ą Lowry. Trečiajame kėlinyje įžaidėjas paliko aikštę dėl pakinklinės sausgyslės patempimo ir į ją nebegrįžo.

Pergalingo metimo autorius T.Youngas nugalėtojams iš viso pelnė 24 taškus ir pridėjo 8 rezultatyvius perdavimus.

Majamio ekipos puolimo lyderiu tapo nuo suolo kylantis Tyleris Herro, sumetęs 24 taškus ir pridėjęs 7 atkovotus kamuolius. Arti trigubo dublio buvo J.Butleris – 20 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

„Atlanta Hawks“: Trae Youngas 24 (8 rez. perd.), Bogdanas Bogdanovičius 18 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), De'Andre Hunteris 17, Kevinas Huerteris ir Delonas Wrightas po 13, Danilo Gallinari 11.

„Miami Heat“: Tyleris Herro 24 (7 atk. kam.), Jimmy Butleris (10 atk. kam., 8 rez. perd.) ir Maxas Strusas po 20, Bamas Adebayo 13 (11 atk. kam.), P.J.Tuckeris 11 (7 atk. kam.).