2023 03 05

„Philadelphia 76ers“ nutraukė NBA čempionato lyderių 16-os pergalių seriją

Jameso Hardeno vedama „Philadelphia 76ers“ (41-22) metė pirštinę karščiausiai šiuo metu NBA komandai „Milwaukee Bucks“ (45-18).
Giannis Antetokounmpo ir Joelis Embiidas
Giannis Antetokounmpo ir Joelis Embiidas / „Scanpix“ nuotr.

Atrodė, kad „Philadelphia 76ers“ neturi daug šansų.

Ji prarado du starto penketo žaidėjus, o šeštadienį žaisdami su NBA lyderiais trečiajame kėlinyje atsiliko 18 taškų.

Tačiau Filadelfijos krepšininkai sugebėjo likti kovoje ir galiausiai pasiekė pergalę Milvokyje 133:130.

Taip nutrūko „Bucks“ šešiolikos paeiliui laimėtų rungtynių serija – ilgiausia NBA nuo pernai sezono pradžioje vykusio „Phoenix Suns“ žygio su 18 pergalių iš eilės.

„Kai randi, kažką, kas veikia, bandai ir laikytis, – sakė Jamesas Hardenas, nugalėtojams pelnęs 38 taškus ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų bei atkovojęs 8 kamuolius. – Mes radome kažką vėliau, ketvirtajame kėlinyje.

Pavyko kelis kartus juos sustabdyti, ir reikalai pasikeitė.“

Ketvirtą kėlinį „76ers“ laimėjo 48:31, per paskutinį ketvirtį pataikius 7 iš 11 tritaškių. Tarp jų svarbus buvo ir likus 41,4 sek. pataikytas Joelio Embiido šūvis, kai svečiai išsiveržė į priekį.

„Jie darė, ką norėjo, pelnė taškus iš po krepšio, metė iš eigos, atkovojo puolime kamuolius, pataikė baudas ir tritaškius, – sakė „Bucks“ žvaigždė Giannis Antetokounmpo, pelnęs 34 taškus ir atkovojęs 13 kamuolių. – Mums reikia gebėti žaisti gerą krepšinį 48 minutes, reikia gerai gintis 48 minutes. Tai gera pamoka mums.“

J.Embiidas nugalėtojams pelnė 31 tašką, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 6 kamuolius. Tai buvo pirmasis kartas nuo 1965 metų, kai du Filadelfijos klubo žaidėjai pelnė bent po 30 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Tiesa, J.Embiidas nebuvo patenkintas, teigęs, kad tai nebuvo geros rungtynės. „Manau, kad šiandien galėjau būti ir geresnis, – sakė vienas pretendentų į MVP titulą. – Pramečiau daug lengvų metimų, kokius įprastai pataikau.“

Rytuose Filadelfijos ekipa rikiuojasi trečia. Milvuokio klubas yra absoliutus viso NBA čempionato lyderis.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 34, Brookas Lopezas ir Jrue Holiday po 26, Graysonas Allenas 20;

„76ers“: Jamesas Hardenas 38, Joelis Embiidas 31, Tyrese Maxey 26, Georgesas Niangas 16.