2016 04 02 /08:19

Pirmoji „Warriors“ nesėkmė namuose ir LeBrono Jameso įrašas NBA istorijos metraštyje

Po penktadienio vakaro LeBronas Jamesas NBA visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše pakilo į 11-ąją vietą. „Cleveland Cavaliers“ (54-22) ekipos lyderis pelnė 29 taškus ir po pratęsimo 110:108 (32:23, 23:18, 22:30, 19:25, 14:12) padėjo savo komandai įveikti vietos „Atlanta Hawks“ (45-32). Dar įdomesni įvykiai dėjosi Ouklande, kur lygos lyderis „Golden State Warriors“ patyrė pirmą pralaimėjimą namuose šį sezoną.
Gražiausios NBA rungtynių akimirkos (2016 04 01)
Gražiausios NBA rungtynių akimirkos (2016 04 01) / „Scanpix“ nuotr.

Garbingame rezultatyviausių NBA žaidėjų sąraše L.Jamesas aplenkė legendinį Oscarą Robertsoną. Dabar „Cavs“ lyderis iš viso per savo karjerą stipriausioje planetos lygoje yra pelnęs 26 718 taškus.

Įdomu, kad rekordiniai taškai buvo užfiksuoti tuomet, kai po L.Jameso metimo kamuolį besileidžiantį į krepšį numušė Alas Hordordas. Visgi teisėjai taškus įskaitė, o L.Jamesas pagerino savo poziciją šioje rikiuotėje antrą vakarą iš eilės.

Prieš tai jis aplenkė Dominique‘ą Wilkinsą, o šį sezoną jau spėjo sumušti Jerry Westo, Reggie Millerio, Alexo Englisho, Kevino Garnetto, Paulo Pierce‘o, Johno Havliceko ir Timo Duncano pasiekimus.

Kitas L.Jameso taikinys – 26 946 taškus pelnęs legendinis „Houston Rockets“ centras Hakeemas Olajuwonas.

Penktadienio mače L.Jamesas taip pat atkovojo 16 kamuolių.

Atlantoje vykusioje dvikovoje Klivlando klubas antrajame kėlinyje turėjo susikrovęs net 21 taško persvarą, bet charakterį parodę „vanagai“ sugebėjo atsitiesti ir netgi trečiajame kėlinyje buvo išsiveržę į priekį.

Lygių varžovų dvikova persikėlė į pratęsimą, kuriame geriau sekėsi svečiams. Paskutinis A.Horfordo metimas, galėjęs lemti „Hawks“ pergalę, buvo netaiklus.

„Cavaliers“ nutraukė penkių pralaimėtų rungtynių seriją Atlantoje.

„Hawks“: Paulas Millsapas 29 taškai (10/18 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud., 12 atk. kam.), Jeffas Teague 28 (9 rez. perd.), Kyle‘as Korveris ir Alas Horfordas po 14.

„Cavaliers“: LeBronas Jamesas 29 (11/21 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud., 16 atk. kam., 9 rez. perd.), Kyrie Irvingas 20, Kevinas Love‘as 15, J.R.Smithas 12, Imanas Shumpertas 11.

Ne mažiau intriguojančiai susiklostė ir dvikova Ouklande, kur vietos „Golden State Warriors“ (68-8) patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną žaisdama namuose.

Paskutinį kartą savo aikštėje Kalifornijos klubas pralaimėjo 2015 metų sausio 27-ąją.

Steve'o Kerro auklėtinius jų pačių tvirtovėje „Oracle Arena“ sumušė „Boston Celtics“ (44-32) vyrai.

„Warriors“ krito 106:109 (23:21, 20:24, 36:37, 27:27) ir savų žiūrovų akivaizdoje reguliaraus sezono rungtynes pralaimėjo po daugiau nei metų pertraukos.

Prieš tai namuose Ouklando komanda buvo laimėjusi net 54 sykius iš eilės ir tai yra visų laikų NBA rekordas. Paskutinį kartą savo aikštėje Kalifornijos klubas pralaimėjo 2015 metų sausio 27-ąją.

Tiesa, visą ketvirtą kėlinį besivejančių vaidmenyje buvę šeimininkai kabinosi iš paskutiniųjų. Lemiamomis sekundėmis po Harrisono Barneso tritaškio deficitas sumažėjo iki minimumo (106:107), tačiau tuomet pataikė Isaiahas Thomasas, o „Warriors“ lyderio Stepheno Curry tritaškis skriejo pro šalį.

Kamuolį dar spėjo sugriebti H.Barnesas, tačiau pataikyti iš toli nepavyko ir jam.

„Warriors“: Stephenas Curry 29 (1/5 dvit., 8/14 trit., 3/3 baud.), Draymondas Greenas 16 (9 atk. kam., 6 per. kam., 7 rez. perd.), Klay Thompsonas 15, Harrisonas Barnesas 14, Leandro Barbosa 10.

„Celtics“: Isaiahas Thomasas 22 (8/15 dvit., 1/5 trit., 3/5 baud.), Evanas Turneris 21, Jaredas Sullingeris 20 (12 atk. kam.), Avery Bradley 15.