Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 28

Po istorinės nakties NBA – nuoširdus L.Dončičiaus prašymas

23-ejų slovėnas Luka Dončičius sužaidė neregėtas rungtynes stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje NBA, o po jų turėjo nuoširdų prašymą tiesioginiame eteryje.
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“/AP nuotr.

„Pavargau lyg pragare“, – neslėpė 60 taškų pelnęs, 21 kamuolį atkovojęs ir 10 rezultatyvių perdavimų išdalinęs žaidėjas.

Jis tapo pirmuoju žaidėju NBA lygos istorijoje, kuris mačą baigė su 60/20/10 statistika. Kokia buvo paties L.Dončičiaus reakcija?

„Noriu atsistatymo alaus“, – žurnalistą prajuokino slovėnas.

„Mes tuo pasirūpinsime“, – čia pat pažadėjo tiesioginio eterio metu L.Dončičių kalbinęs reporteris.

Stebuklingose rungtynėse „Dallas Mavericks“ lyderis gerino ne tik asmeninius ir visos lygos rekordus. Jis išplėšė ir beprotišką pergalę.

„Mavericks“ per pusę minutės ketvirtojo kėlinio pabaigoje panaikino 9 taškų deficitą, o pratęsimą išplėšė būtent L.Dončičius, tyčia prametęs antrąją baudą, sugriebęs kamuolį ir pataikęs sudėtingą dvitaškį.

„Manau, kad man pasisekė, – kuklus išliko L.Dončičius. – Žinojau, kad liko dvi sekundės ar kiek (4,2 sek., – past.). Tiesiog mečiau ir pasisekė. Žinote, mes atsilikome 10 taškų likus žaisti dvi minutes ar panašiai, bet sugrįžome.“

„Tai neįtikėtina komandos pergalė“, – džiaugėsi L.Dončičius.

ESPN suskaičiavo, kad iki šiol NBA komandos nebuvo iškovojusios nė vienos pergalės ir patyrusios net 13884 pralaimėjimus iš eilės, jei likus žaisti 35 sekundes atsilikinėjo 9 taškais.

Pataikęs tą beprotišką dvitaškį ketvirtojo kėlinio pabaigoje L.Dončičius ėmė beprotiškai šokti. Kaip paaiškino pats – manė, kad išplėšė pergalę.

„Daug žmonių manęs jau klausė, ką aš ten dariau. Aš taip švenčiau“, – plačiai šypsodamasis prisipažino slovėnas.

„Tą akimirką pagalvojau, kad mes laimėjome. Iškėliau rankas ir keliavau į tribūnas. Tada pažiūrėjau, kad rezultatas – lygus... Oi,“ – juokėsi rungtynių herojus.

Pratęsimo metu „Mavericks“ jau įrodė savo pranašumą prieš „New York Knicks“ 126:121 ir šventė 4 pergalę iš eilės.

„Scanpix“/AP nuotr./Luka Dončičius

Gyvenimo rungtynes sužaidęs L.Dončičius pagerino asmeninį rezultatyvumo rekordą NBA lygoje, kuris iki tol siekė 51 tašką.

Verta prisiminti, kad dar šiemet „Mavericks“ teko aiškintis dėl socialiniuose tinkluose pasirodžiusios nuotraukos, kurioje L.Dončičius rankose laiko alaus bokalą.

Minėta nuotrauka išplito Vakarų konferencijos finalo dieną, tačiau „Mavericks“ tuomet patikino, kad ji buvo padaryta anksčiau.