2019 03 31

Po karjeros vakaro J.Valančiūnas buvo kuklus, bet sulaukė komplimentų lietaus

Jonas Valančiūnas tęsia dominavimą NBA aikštelėse. Šeštadienio vakarą lietuvis pasiekė naują pelnytų taškų rekordą, o po saldžios pergalės apie savo pasirodymą nekalbėjo, tačiau lietuvį gyrė ir treneris, ir apžvalgininkai.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

„Memphis Grizzlies“ 120:115 nugalėjo „Phoenix Suns“ ekipą.

J.Valančiūnas per 34 minutes pelnė net 34 taškus ir pagerino savo rezultatyvumo rekordą.

Taip pat lietuvis nusiėmė 20 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Puolime J.Valančiūnas sugriebė net 11 kamuolių, o jo komanda antraisiais šansais pelnė 25 taškus.

„Tai energija, lipimas ant lentos. Reikia kautis po krepšiu, rasti erdves, kur galiu pasiimti kamuolį. Tai padeda“, – iškart po mačo kalbėjo J.Valančiūnas.

Kovą po lenta pabrėžė ir „Grizzlies“ treneris J.B.Bickerstaffas: „Jonas buvo puikus imdamas kamuolius. Jis kėlė didelį spaudimą po krepšiu puolime ir žaisdamas „du prieš du“. Jis turi puikų lietimą, kai yra arti krepšio, tad gali lengvai pamušti kamuolius po to, kai juos pasiima. Mums to šiandien labai reikėjo.“

Spindėjo aukštaūgis iš Lietuvos ir lemiamu rungtynių metu, kai per paskutines 4 su puse minutės pelnė 10 taškų, o Memfio klubas mačą užbaigė spurtu 16:9.

Tam įtakos turėjo ir pagrindinio varžovų aukštaūgio Deandre Aytono trauma, kurią jis patyrė trečiojo kėlinio pabaigoje.

„Niekada nesmagu matyti, kai kas nors iškrenta dėl traumos. Jis yra varžovas, prieš kurį žaisti sunku. Jis didelė jėga po krepšiu, tad tai tikrai mums padėjo“, – sakė rezultatyviausias mačo žaidėjas.

Joks kitas „Grizzlies“ krepšininkas nuo 2012-ųjų nebuvo vienerių rungtynių metu pelnęs daugiau nei 30 taškų ir atkovojęs bent 20 kamuolių.

Vienu metu Memfio komanda atsiliko jau 18 taškų, tačiau sugebėjo atsitiesti.

„Žinote, kovojome iki galo, darėme viską, kad laimėtume. Kovėmės iki galo ir tai davė rezultatą“, – aiškino JV.

Po rungtynių FOX televizijos apžvalgininkai Robas Fisheris, Brevinas Knightas ir Pete'as Pranica taip pat pabrėžė, koks nesulaikomas buvo centras iš Lietuvos.

„Kai Aytonas iškrito iš rungtynių, neliko nei vieno žmogaus, kuris galėjo sulaikyti Valančiūną nuo priartėjimo prie krepšio. Jei jis nerinko taškų žaisdamas arti krepšio, tuomet ėmė kamuolius puolime ir vertė taškus, taip pat blokavo svarbių metimų.

Rungtynių pabaigoje buvo smagu matyti, kad „Grizzlies“ „du prieš du“ su Valančiūnu ir Conley žaidė dar ir dar kartą. Varžovai neturėjo tam atsakymo“, – analizavo B.Knightas.

P.Pranica pridėjo: „Reikia pagirti „Grizzlies“, kad visą laiką žaidė tokį patį žaidimą ir davė kamuolį Jonui Valančiūnui. Bet jis buvo labai svarbus net tada, kai Aytonas dar buvo žaidime. Jis buvo puikus, jis pamušė keturis ar penkis metimus po atkovotų kamuolių.“