Sportas gyvai
2016 03 26

Po krepšiu karaliavusio Domanto Sabonio sezonas baigtas

Kai „Gonzaga Bulldogs“ gerbėjai jau tikėjosi išvysti savo numylėtinius NCAA „Kovo beprotybės“ finalo ketverte, netikėtai kelią užkirto Sirakūzų krepšininkai. Domantas Sabonis surinko dar vieną žvėrišką dvigubą dublį, bet jo buvo negana. „Syracuse Orange“ sutramdė „buldogus“ aštuntfinalyje 63:60 (28:29, 35:31), o D.Sabonio sezonas baigtas
Domantas Sabonis ir „Bulldogs“
Domantas Sabonis ir „Bulldogs“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis
„Sweet 16“ | „Gonzaga Bulldogs“ – „Syracuse Orange“ 60:63 | Sabonis 19+17

„Kovo beprotybės“ aštuntfinalis vyko Čikagoje, kurioje D.Sabonį palaikė gausi lietuvių bendruomenė. Dar prieš rungtynes aukštaūgis maloniai šnekučiavosi su tautiečiais ir sulaukė daugybės dėmesio.

Bet palaikymas nepadėjo.

Likus žaisti 6 minutes po Domanto atkovoto kamuolio „Bulldogs“ dar pirmavo 57:48. Tačiau Sirakūzai šturmavo ir likus žaisti 21 sek. dvitaškiu atsidūrė priekyje 61:60. Lemiamoje atakoje „buldogų“ metimą blokavo – kaip ir kelią ketvirtfinalio link.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jono Valančiūno ir Donato Motiejūno dvikovoje – lietuvių rezultatyvumas ir pakartotas rekordas

„Bulldogs“ užtikrintai pradėjo mačą pirmaudami 21:10, bet „Orange“ pakoregavo savo firminę zoninę gynybą, kuria ginasi visą sezoną, ir supančiojo Gonzagos komandos žaidimą.

Kaip ir D.Sabonį, kuris iki pertraukos pelnė vos 4 taškus. Tačiau „Bulldogs“ lyderis sužibėjo antrajame kėlinyje.

Iš viso jis rungtynes baigė turėdamas 19 taškų (8/12 dvit., 3/4 baud.), 17 atkovotų kamuolių, rezultatyvų perdavimą, net 5 blokus, po 2 klaidas ir pražangas.

„Žinau, kad pirmoje pusėje turėjau žaisti geriau, – po pralaimėjimo graužėsi Domantas. – Labai sunku, nes mes buvome kaip šeima. Mylėjome vienas kitą kaip broliai. Labai skaudu finišuoti tokiu būdu.“

Kitas „Bulldogs“ puolimo lyderis Kyle'as Wiltjeras surinko 23 taškus, o visa likusi komanda kartu įmetė vos 18 taškų.​

„Nėra jokių pasiteisinimų. Jiems pritrūko pagalbos“, – atviravo „Bulldogs“ gynėjas Kyle'as Dranginis.

19-mečiui D.Saboniui tai buvo antrasis sezonas NCAA. Šiemet 209 cm ūgio puolėjas vid. per 32 minutes rinkdavo 17,5 taško ir sugriebdavo 11,7 atšokusio kamuolio.

Iki vėlyvo pavasario Arvydo Sabonio sūnus turės nuspręsti – dalyvauti NBA naujokų biržoje, ar Gonzagoje likti ir trečiajam sezonui.

Labiau tikėtina, kad D.Sabonis bandys patekti į NBA. Naujokų biržoje jam prognozuojamas šaukimas pirmojo rato viduryje.

„Orange“: M.Gbinije 20, T.Cooney 15, M.Richardsonas 10.

„Bulldogs“: K.Wiltjeras 23, D.Sabonis 19 (17 atk. kam.), J.Perkinsas 8.

Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius