2019 10 24

Po rekordinio kontrakto – įspūdingas Domanto Sabonio startas NBA

Domantas Sabonis starto penkete galingu žaidimu pradėjo NBA sezoną, bet pirmosios čempionato rungtynės „Indiana Pacers“ neišdegė – namie 110:119 pralaimėta „Detroit Pistons“.
Domantas Sabonis per pirmą NBA sezono mačą pelnė 27 taškus.
Domantas Sabonis per pirmą NBA sezono mačą pelnė 27 taškus. / „Scanpix“ nuotr.

Šią savaitę sutaręs dėl 4 metų 74,9 mln. dolerių naujos sutarties su „Pacers“ D.Sabonis iškart įrodinėja, jog yra vertas tokių pinigų.

23 metų lietuvis per pirmąsias NBA čempionato rungtynes pelnė 27 taškus ir atkovojo 13 kamuolių.

Jam nedaug trūko iki karjeros rekordų (30 taškų, 16 atkovotų kamuolių), bet trūko ir komandinės pergalės.

Praėjusį sezoną jis dažniausiai įsitraukdavo į rungtynes nuo atsarginių suolo, bet trečiadienį D.Sabonis pradėjo mačą starto penkete, užėmęs sunkiojo puolėjo poziciją, o vidurio puolėju žaidė Mylesas Turneris.

Vėliau D.Sabonis užėmė ir vidurio puolėjo poziciją. Aukštaūgiai buvo „Pacers“ puolimo stiprybė rungtynėse, kurių trečiajame kėlinyje Indianapolio ekipa dar pirmavo (73:64).

Tačiau „Pistons“ irgi turėjo jėgos po krepšiu.

Andre Drummondas pelnė 32 taškus, atkovojo net 23 kartus kamuolį bei blokavo 4 metimus.

„Jaučiu, kad mums reikėjo atsinešti daugiau energijos, – po mačo sakė D.Sabonis. – Viskas priklauso nuo mūsų, mums reikia kautis iki paskutinės minutės. Net jei jie surengia staigų pabėgimą, reikia likti kartu.“

Rungtynių išvakarėse dėl naujos sutarties, kuri tapo didžiausia tarp visų laikų Lietuvos krepšininkų, sukirtęs Domantas buvo rezultatyviausias šeimininkų žaidėjas. Jis žaidė 36 minutes, pataikė 11 dvitaškių iš 14, prametė vieną tritaškį, pataikė visas 5 baudas, dar atliko 2 perdavimus.

Indianapolio komandos gretose vienintelio D.Sabonio plius/minus rodiklis buvo teigiamas – jam būnant aikštėje šeimininkai pelnė 3 taškais daugiau nei varžovai.

„Pacers“: Domantas Sabonis 27 (11/14 dvit., 13 atk. kam.), Mylesas Turneris 25 (9 atk. kam., 3 blok.), Malcolmas Brogdonas 22 (11 rez. perd.);

„Pistons“: Andre Drummondas 32 (23 atk. kam.), Luke'as Kennardas 30 (6/9 trit.), Derrickas Rose'as 18 (9 rez. perd.).