2021 03 14

Pratęsimo dramoje Alytuje „Lietkabelį“ į pergalę atvedė lyderių trejetas

Panevėžio „Lietkabelio“ (16/8) komanda išvargo pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate – svečiuose 96:90 (19:20, 17:19, 27:22, 22:24, 11:5) po pratęsimo palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (7/14).
Gytis Masiulis
Gytis Masiulis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Labiausiai prie pergalės prisidėjo Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas, kuriems tai buvo naudingiausios sezono rungtynės. G.Masiulis pelnė 26 taškus, atkovojo 11 kamuolių, surinko 40 naudingumo balų, o P.Valinskas įmetė 23 taškus, atliko 5 perdavimus bei surinko 29 naudingumo balus.

21 tašką pridėjo Kyle'as Vinalesas, o šis trejetas kartu sudėjus pelnė net 70 iš 96 komandos taškų.

Pirmieji du ketvirčiai buvo įtempti ir abi komandos vis epizodiškai persverdavo rezultatą savo pusėn. Nors po ilgosios pertraukos „Dzūkija“ į aikštę grįžo pirmaudama (39:36), iš persvaros nieko neliko po P.Valinsko ir Džordže Gagičiaus metimų – 40:39.

Kristupo Žemaičio ir Pauliaus Danisevičiaus tolimi metimai neleido „Lietkabeliui“ pabėgti (47:47), tačiau lygiai tuo pačiu atsakė Vytenis Lipkevičius, o panevėžiečiai po truputį bandė imti iniciatyvą į savo rankas.

Tiesa, prieš lemiamą ketvirtį „Dzūkija“ atsiliko vos 2 taškais (61:63), tačiau G.Masiulis surengė dvi rezultatyvias atakas, prisidėjo ir kiti Panevėžio komandos atstovai ir pranašumas buvo jau solidesnis – 75:68. Simas Jasaitis su Kristupu Žemaičiu stengėsi intrigą išlaikyti, o likus minutei komandas skyrė tik 3 taškai – 81:84. Netrukus minėtas veteranas skirtumą mažino iki minimalaus (83:84), „Dzūkija“ po pertraukėlės neišnaudojo kelių gerų progų, tačiau K.Žemaitis provokavo Kyle’o Vinaleso pražangą.

Likus 5 sekundėms K.Žemaičio baudos išvedė į priekį „Dzūkiją“ (85:84), tačiau jų mesti stojo ir P.Valinskas. Pirmas metimas skriejo pro šalį, antras rezultatą lygino (85:85), komandų laukė pratęsimas. Jame, rodėsi, panevėžiečiai kontroliuoja situaciją, bet po S.Jasaičio tritaškio „Dzūkija“ vėl atsiliko neženkliai (90:92), vis tik G.Masiulis ir P.Valinskas vaidino svarbią rolę lemiamu metu ir artino „Lietkabelį“ prie pergalės – 96:90.

Alytaus „Dzūkija“: Matas Jucikas 18, Kristupas Žemaitis (18 naud. bal.), Giedrius Staniulis (8 atk. kam.) ir Simas Jasaitis po 14, Paolo Marinelli 10 (6 rez. perd.).

Panevėžio „Lietkabelis“: Gytis Masiulis 26 (40 naud. bal.), Paulius Valinskas 23 (29 naud. bal.), Kyle'as Vinalesas 21, Vytenis Lipkevičius 9 (3/3 trit.).