2021 03 23

Pratęsimo dramoje – po krepšiais karaliavusio J.Valančiūno ir „Grizzlies“ pergalė

Jonas Valančiūnas sužaidė puikias rungtynes, o „Memphis Grizzlies“ (20-20) namuose per pratęsimą 132:126 (24:30, 36:35, 34:21, 23:31, 15:9) nugalėjo „Boston Celtics“ (21-22).

J.Valančiūnas per 34 minutes pelnė 16 taškų (7/10 dvit., 2/2 baud. met.) ir atkovojo net 19 kamuolių, iš kurių 7 nusiėmė puolime.

Pasižymėjo centras iš Lietuvos ir įspūdingu dėjimu, kuriam nesutrukdė ir šalia buvęs varžovas.

Taip pat lietuvis atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir 2 kartus prasižengė. Kai JV buvo aikštėje, „Grizzlies“ pelnė 6 taškais daugiau nei svečiai.

Tai buvo jau 27-asis J.Valančiūno dvigubas dublis šį sezoną, tiek yra surinkę devyni NBA krepšininkai, bet vienintelis lietuvis tokį rezultatą fiksuoja žaisdamas mažiau nei 30 minučių per rungtynes.

Ja Morantas su 29 taškais buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, Dillonas Brooksas pridėjo 24 taškus.

Tai buvo jau trečioji „grizlių“ pergalė per pastarąsias ketverias rungtynes.

Bostono komanda vertėsi be Kemba Walkerio ir Jaysono Tatumo, kurie abu patenka į rezultatyviausių komandos žaidėjų trejetą.

Jaylenas Brownas pralaimėjusiems surinko 27 taškus, Jeffas Teague surinko 26, Robertas Williamsas pridėjo 17.

„Celtics“ atsiliko 9 taškais ketvirtojo kėlinio viduryje, bet galiausiai pasivijo varžovus, o pratęsimą išplėšė Danielio Theiso dėjimas, likus žaisti 7,3 sek.

Vis dėlto galiausiai „Grizzlies“ pavyko švęsti sunkią pergalę, nors „Celtics“ ekipos Memfio krepšininkai nebuvo įveikę nė karto per paskutines 10 akistatų.

Paskutinįkart namuose „Grizzlies“ komanda buvo nugalėjusi svečius iš Bostono 2016-ųjų sausio 10-ąją.

Kitas rungtynes „Grizzlies“ žais trečiadienį išvykoje prieš „Oklahoma City Thunder“.

„Grizzlies“: J.Morantas 29, D.Brooksas 24, J.Valančiūnas 16 (19 atk. kam.), K.Andersonas 14, D.Bane'as 13.

„Celtics“: J.Brownas 27, J.Teague 26, R.Williamsas 17, M.Smartas 16, D.Theisas 13.