2021 05 19

Pusšimčio taškų Bostono žvaigždės spektaklis ištempė „Celtics“ į atkrintamąsias

Jaysonas Tatumas padarė viską, kad „Boston Celtics“ nepraleistų šio sezono atkrintamųjų varžybų. „Keltai“ namuose įkrintamosiose rungtynėse 118:100 (27:21, 25:33, 38:26, 28:20) įveikė „Washington Wizards“ ir užsitikrino bilietą į lemiamas sezono kovas.
Jaysonas Tatumas
Jaysonas Tatumas / „Scanpix“/AP nuotr.

Jaunoji „Celtics“ žvaigždė žaidė tiesiog nesustabdomai.

Aikštėje praleidęs 40,5 minutės, J.Tatumas pelnė net 50 taškų (9/20 dvit., 5/12 trit., 17/17 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir blokavo 2 metimus.

Ypač įspūdingai J.Tatumas rungtyniavo trečiajame kėlinyje, kuriame įvyko mačo lūžis.

Jį puikiai pradėjo kitas „Celtics“ lyderis Kemba Walkeris, pataikęs tris tritaškius iš eilės, o netrukus estafetę perėmęs J.Tatumas pelnė 10 taškų be atsako ir Bostonas 2 taškų deficitą, turėtą po dviejų kėlinių, spurto 22:4 dėka pavertė 16 taškų pranašumu – 74:58.

Iš viso J.Tatumas per trečiąjį ketvirtį sumetė net 23 taškus, o jau po trijų kėlinių turėjo 41 tašką – daugiausiai karjeroje sužaidus tris kėlinius.

Taškų rinkimą jis pratęsė ir ketvirtajame kėlinyje, o likus dar daugiau nei keturioms minutėms sumetė baudų metimus, pasiekė 50 taškų ribą ir padidinęs savo komandos persvarą iki 20 taškų (110:90) įtvirtino „Celtics“ pergalę.

Daugiau nei pusšimtį taškų J.Tatumas per pastarąsias penkias savaites pelno jau trečią sykį. Balandžio 10-ąją į „Minnesota Timberwolves“ krepšį jis suvertė 53, o gegužės 1-ąją į „San Antonio Spurs“ – net 60 taškų.

Iškovoję bilietą į atkrintamąsias, „Celtics“ jose iki keturių pergalių kausis su antrąją vietą Rytų konferencijoje užėmusiais „Brooklyn Nets“ krepšininkais. Pirmosios serijos rungtynės sekmadienį bus žaidžiamos Brukline.

Savo ruožtu „Wizards“ dėl vietos atkrintamosiose dar turės pakovoti. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį jų lauks akistata su „Indiana Pacers“ krepšininkais, kurie pirmosiose įkrintamųjų rungtynėse 144:117 sutriuškino „Charlotte Hornets“.

„Wizards“ ir „Pacers“ mačas Vašingtone prasidės 3 val. nakties. Jo laimėtojai pateks į atkrintamąsias ir pirmojo etapo serijoje iki keturių pergalių žais su Rytų konferencijos lyderiais „Philadelphia 76ers“, o pralaimėjusiai komandai sezonas bus baigtas.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 50 (14/32 metimai, 17/17 baud., 8 atk. kam.), Kemba Walkeris 29 (6/14 trit., 7 atk. kam.), Tristanas Thompsonas 12 (12 atk. kam.).

„Wizards“: Bradley Bealas 22 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Russellas Westbrookas 20 (6/18 metimai, 14 atk. kam., 5 rez. perd.), Ishas Smithas 17 (8 atk. kam.), Danielis Gaffordas 12.