2017 12 18

„Raptors“ laimėti padėjo meistriškai išnaudoti J.Valančiūno centimetrai

Joną Valančiūną puikiai išnaudojęs „Toronto Raptors“ (20-8) klubas antroje rungtynių pusėje susitvarkė su „Sacramento Kings“ (9-20). Sekmadienį vykusioje dvikovoje Kanados ekipa nugalėjo 108:93 (35:30, 26:33, 22:14, 25:16), o galingai po krepšiais žaidęs lietuvis buvo vienas pagrindinių pergalės kaltininkų.
NBA: „Raptors“ – „Kings“
NBA: „Raptors“ – „Kings“ / „Scanpix“ nuotr.

„Kings“ ekipa paranki tiek Torontui, tiek Jonui. Šis mačas netapo išimtimi.

Nuo pat pirmųjų minučių lietuvis buvo labai aktyvus ant parketo, nevengė imtis iniciatyvos ir atakuoti į krepšį.

Iš pradžių JV prametė du dvitaškius, o po to netaikliai švystelėjo ir tritaškį. Bet po to uteniškis įsibėgėjo.

Varžovams stabdyti „Raptors“ aukštaūgį sekėsi vis sunkiau, Jonas žaidė agresyviai ir ramiai rinko taškus baudų metimais.

Bet „Kings“ išliko žaidime. Maža to, George‘as Hillas smeigė fantastišką tritaškį antrojo kėlinio pabaigoje ir komandos ilsėtis išėjo svečiams turint dviejų taškų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos Toronto ekipos žaidimas nepasikeitė. Atakos vėl buvo grindžiamos perdavimais aukštaūgiams, o šie po Sakramento krepšiu jautėsi tarsi žuvys vandenyje.

Bet lemiamą spurtą „dinozaurai“ surengė trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje, kai pirmą kartą šiose rungtynėse Kanados ekipai pavyko įgyti dviženklę persvarą – 89:79.

Po šio smūgio Kalifornijos ekipa jau neatsigavo. „Raptors“ šventė pergalę, bet turėjo paprakaituoti daugiau, nei buvo manoma iš pat pradžių.

J.Valančiūnas buvo vienas pagrindinių pergalės kalvių. Jis ant parketo praleido
27 minutes ir savo sąskaitoje turėjo dvigubą dublį.

„Centras“ pelnė 13 taškų (2/9 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 7/8 baudų metimų), atkovojo 16 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus bei po kartą suklydo ir prasižengė.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 21, Kyle'as Lowry 16 (7 rez. perd.), Normanas Powellas 14, Jonas Valančiūnas 13 (16 atk. kam.), O.G. Anunoby 11, C.J. Milesas 10.

„Kings“: Garrettas Temple'as ir Bogdanas Bogdanovičius po 18, George'as Hillas 16, Willie Cauley-Steinas 12.