Pirmąją „Raptors“ treniruočių stovyklos dieną D.Casey pasakojo apie problemas, su kuriomis lietuvis susiduria aikštėje, ir kaip jas reikėtų spręsti.
Tačiau „Raptors Republic“ analizavo komandos trenerio citatas ir atrado keistų dalykų.
Keisčiausios D.Casey mintys apie J.Valančiūno žaidimą gynyboje:
- 1. „Geras J.Valančiūno baudų pataikymas leis jam žaisti lemiamas minutes“
- 2. „Jonui reikia pagalbos po savuoju krepšiu – atkovotų kamuolių statistika tragiška, gynėjai atkovoja daugiau kamuolių nei aukštaūgiai“
- 3. „Jonui reikia padėti gintis „pikenrolo“ situacijose, liepsime jam žaisti arčiau krepšio“
Neteisinga, kad Jonas visuomet tampa „Raptors“ gynybos atpirkimo ožiu. Galbūt taip yra todėl, kad jis yra tylus vyrukas, kuris mėgsta poledinę žvejybą liepą ir daug nekalba, todėl gali jam daužyti per galvą ir dėl visko kaltinti. O jis niekam nesiskųs.
„Raptors Republic“ apžvalgininko Zararo Siddiqi atsakymas:
1. Lyg Jonas niekada nebuvo geras baudų metikas. 2012–2013 m. baudų pataikymo procentas buvo 78,9 proc., 2013–2014 m. – 76,2 proc., 2014–2015 m. – 78,6 proc.
2. D.Casey geriau nei bet kuris iš mūsų supranta krepšinį, bet čia kažkaip nesueina galai (dėl atšokusių kamuolių geriausiai kovojančiųjų sąraše pirmieji septyni žaidėjai – aukštaūgiai).
Nesimato, kaip gynėjai atkovoja daugiau kamuolių, bet galbūt D.Casey remiasi kažkokia kitokia statistika. Neturiu žalio supratimo.
Bet tikrai nematau, kodėl Valančiūnas yra pagrindinis prastos „Raptors“ gynybos įtariamasis. Vietoj to, kad švaistytųsi tokiomis citatomis, jis verčiau kalbėtų, kaip DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry turėtų nebespoksoti išsižioję, o atitverti savo varžovus nuo krepšio.
3. Neteisinga, kad Jonas visuomet tampa „Raptors“ gynybos atpirkimo ožiu.
Galbūt taip yra todėl, kad J.Valančiūnas yra tylus vyrukas, kuris mėgsta poledinę žvejybą liepą ir daug nekalba, todėl gali jam daužyti per galvą ir dėl visko kaltinti. O jis nieko nesakys.
Arba jis iš tikrųjų toks blogas, bet mes tiesiog to nematome. Kuo aš labai abejoju.
J.Valančiūno dengiami „centrai“ 46,5 proc. taiklumu atakuoja krepšį. Šis rezultatas geresnis už DeAndre Jordano, DeMarcuso Cousinso, Andre Drummondo, Robino Lopezo, Timofejaus Mozgovo ar Pau Gasolio.
Jis tikrai gali apsiginti. Galbūt Jonas tiesiog kartais tam pasirenka netinkamą poziciją.
Kita vertus, problema ta, kad „Raptors“ per dažnai jį verčia „aukštai“ pasitikti varžovą po užtvaros, o kai grįžta į baudos aikštelę, išsibalansuoja ir palieka savo oponentą geresnėje pozicijoje.
Jau verčiau jį statyti į zoną ir nevaikyti prie trijų taškų linijos.
Taigi, bėda ne ta, kad J.Valančiūnas negali gintis. Tiesiog jis yra 213 cm 116 kg vyrukas. Nei vienas tokio sudėjimo žaidėjas negali vaikytis varžovų prie trijų taškų linijos.
Džiaugiuosi, kad D.Casey ketina J.Valančiūną gynyboje laikyti arčiau krepšio, todėl jo varžovų 46,5 proc. pataikymas turėtų suveikti. Blogiausia, kad tai buvo akivaizdu jau seniai.
Praėjusį sezoną „Raptors“ propagavo labai agresyvią gynybą, kai visi aikštėje esantys žaidėjai daug rotuodavo dengdami priešininkus. Tačiau kai gynyba buvo pernelyg agresyvi, „Raptors“ žaidėjas per aukštai pakildavo prie varžovo, baudos aikštelėje likdavo per daug erdvių.
Šių metų sudėčiai su DeMare'u Carrollu, Cory Josephu, Delonu Wrightu ir Bismacku Biyombo tokia taktika nebūtų netinkama, tačiau neįtraukite į šį vakarėlį J.Valančiūno. Jis turi likti namuose (baudos aikštelėje. – red.) ir stabdyti į jį plūstantį eismą.
„Raptors“ gynyba turi būti atsargiai sustyguota. Ir kai planai griūva, negalima kaltinti vieno J.Valančiūno.