Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 29

Rekordinėse Ziono rungtynėse J.Valančiūnas pasižymėjo ir dubliu, ir konfliktu

Jonas Valančiūnas pasižymėjo dvigubu dubliu, o Zionas Williamsonas pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą, atvesdami „New Orleans Pelicans“ (22-12) link ketvirtosios pergalės iš eilės – Luizianos valstijos komanda namuose dramatiškai 119:118 (24:28, 25:27, 37:33, 33:30) nugalėjo „Minnesota Timberwolves“ (16-19).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Scanpix/USA TODAY Sports nuotr.

J.Valančiūnas prie pergalės per 29 minutes pridėjo 12 taškų (4/9 dvit., 0/3 trit., 4/4 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir 1 bloką.

JV dar sykį suklydo ir triskart prasižengė, o jam esant aikštėje „pelikanai“ oponentus pranoko 2 taškais.

Vis dėlto svarbiausia Naujojo Orleano komandos pergalės priežastis buvo nesulaikomas Z.Williamsono žaidimas.

22-ejų amerikietis per 34 minutes suvertė net 43 taškus (13/20 dvit., 1/1 trit., 14/19 baud.), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Ypač įspūdingai jis žaidė ketvirtojo kėlinio pabaigoje.

Atkakliose rungtynėse likus žaisti mažiau nei tris minutes „Pelicans“ dar atsiliko 105:110, bet tuomet prasidėjo Ziono šou.

„Pelicans“ amerikietis ėmė versti vieną metimą po kito, per likusį laiką pelnė net 14 taškų ir ištempė savo komandą link pergalės.

Jis pataikė ir „Pelicans“ į priekį išvedusį baudos metimą likus 4 sek. po Rudy Gobert'o pražangos, o laiko atsakymui dar turėję „vilkai“ taškų pelnyti nesugebėjo – iš vidutinio nuotolio prametė Anthony Edwardsas.

J.Valančiūnas šiose rungtynėse užsidirbo ir techninę pražangą, kai įsivėlė į konfliktą su Austinu Riversu. Amerikietis pastūmė lietuvį bandydamas išlįsti iš už užtvaros, o uteniškiui tai nepatiko – jis nustūmė „Philadelphia 76ers“ trenerio Doco Riverso sūnų ir pažvelgė į žudančiu žvilgsniu.

Vėliau A.Riversas užsidirbo ir nesportinę pražangą prieš Larry Nance'ą, kai pataikė jam į galvą, o galiausiai nebaigė rungtynių dėl išnaudoto šešių pražangų limito.

Ant bangos pastaruoju metu užšokę „Pelicans“ Vakarų konferencijoje pasivijo iki tol vienvaldžiais lyderiais buvusius, bet Sakramente suklupusius „Denver Nuggets“ (22-12). „Timberwolves“ yra vos 11-oje pozicijoje.

„Pelicans“: Zionas Williamsonas 43 (13/20 dvit., 14/19 baud.), Trey Murphy 21 (5/6 trit.), CJ McCollumas 20 (6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) ir Naji Marshallas (7 atk. kam.) po 12.

„Timberwolves“: Anthony Edwardsas (10/23 metimai) ir D'Angelo Russellas (8/17 metimai) po 27, Jadenas McDanielsas 19 (7 atk. kam.), Jaylenas Nowellas 14, Nazas Reidas 13, Rudy Gobert'as 10 (8 atk. kam.).

Visi rezultatai:

„Detroit Pistons“ (A.Burksas 32) 121:101 „Orlando Magic“ (F.Wagneris 19)

„Washington Wizards“ (R.Hachimura 30) 127:102 „Phoenix Suns“ (D.Aytonas 31)

„Atlanta Hawks“ (D.Murray 24) 107:108 „Brooklyn Nets“ (K.Irvingas 28)

„Miami Heat“ (J.Butleris 27) 112:98 „Los Angeles Lakers“ (L.Jamesas 27)

„Chicago Bulls“ (D.DeRozanas 42) 119:113 (po pratęsimo) „Milwaukee Bucks“ (G.Antetokounmpo 45)

„New Orleans Pelicans“ (Z.Williamsonas 43, ..., J.Valančiūnas 12) 119:118 „Minnesota Timberwolves“ (A.Edwardsas ir D.Russellas po 27)

„Golden State Warriors“ (J.Poole'as 26) 112:107 „Utah Jazz“ (L.Markkanenas 29)

„Sacramento Kings“ (M.Monkas 33, D.Sabonis 31) 127:126 „Denver Nuggets“ (N.Jokičius 40)