2023 05 15

Rekordinis J.Tatumas ir „Celtics“ lemiamas rungtynes pavertė „76ers“ košmaru

NBA čempionate per Rytų konferencijos pusfinalio serijos lemiamas – septintąsias – rungtynes Bostono „Celtics“ namie sutriuškino Filadelfijos „76ers“ 112:88 (23:29, 32:23, 33:10, 24:26) ir laimėjo seriją 4-3.
 Jaysonas Tatumas.
Jaysonas Tatumas. / Getty Images via AFP nuotr.

Pirmąjį kėlinį Bostone 29:23 laimėjo svečiai, tačiau šeimininkai antrajame perėmė iniciatyvą į savo rankas, o trečiajame sudavė lemtingą smūgį. Trečią kėlinį „Celtics“ laimėjo net 33:10 ir skirtumui ėmus balansuoti ties 30 taškų riba Filadelfijos komandai beliko susitaikyti su savo sezono pabaiga.

Nugalėtojų ekipoje neįtikėtinas rungtynes sužaidė Jaysonas Tatumas, surinkęs net 51 tašką (11/18 dvit., 6/10 trit., 11/14 baud.), atkovojęs 13 kamuolių ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus. Tai yra rezultatyviausias pasirodymas atkrintamųjų varžybų septintosiose serijos rungtynėse per visą NBA istoriją!

25 taškus pridėjo Jaylenas Brownas, 12 – Malcolmas Brogdonas.

Filadelfijos komandai Tobiasas Harrisas pelnė 19 taškų, Tyrese'as Maxey – 17, Joelis Embiidas – 15.

Rytų konferencijos finale „Celtics“ susitiks su Majamio „Heat“. Vakarų konferencijoje dėl kelialapio į didįjį NBA finalą susikaus Denverio „Nuggets“ ir Los Andželo „Lakers“.