Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2020 02 01

Rezultatyviai žaidęs J.Valančiūnas stebėjo Z.Williamsono ir „pelikanų“ siautulį

Jonas Valančiūnas sužaidė dar vieną solidų mačą ir „Memphis Grizzlies“ (24-25) ekipoje rungtyniavo rezultatyviausiai, tačiau Vakarų konferencijos išsišokėliai penktadienį turėjo sugerti skaudų smūgį – svečiuose 111:139 (22:31, 37:35, 27:44, 25:29) nusileido „New Orleans Pelicans“ (20-29) klubui su pirmuoju NBA naujokų biržos šaukimu Zionu Williamsonu priešakyje.
Jonas Valančiūnas ir Zionas Williamsonas
Jonas Valančiūnas ir Zionas Williamsonas / „Scanpix“/AP nuotr.

Svečiai iš Memfio varžovus į priekį paleido jau pirmajame ketvirtyje, o situacija nesitaisė ir antrajame, kuomet „pelikanai“ susikrovė 16 taškų persvarą (58:42).

Šeši J.Valančiūno taškai sugrąžino „grizlius“ į žaidimą ir prieš ilgąją pertrauką taškų lenktynėse jie atsiliko 59:66.

Visgi uraganiniu tempu taškus rinkę aikštės šeimininkai per trečią žaidimo ketvirtį pelnė net 44 taškus ir atsakė į visus klausimus dėl rungtynių nugalėtojo. Ketvirtajame kėlinyje savojo šanso sulaukė ir mažiau pasireikšti įprastai gaunantys krepšininkai.

„New Orleans Pelicans“ strategui Alvinui Gentry tai buvo 500-oji karjeros pergalė. Tokiu pasiekimu dar gali pasigirti tik 32 treneriai.

Jonas Valančiūnas buvo vienas iš nedaugelio Memfio klubo šviesulių. Lietuvis per kiek daugiau nei 26 minutes surinko 18 taškų (7/10 dvit., 1/3 trit., 1/1 baud.), atkovojo 8 kamuolius, kartą kamuolį perėmė, blokavo net 4 metimus, tačiau prasižengė visus 6 leistinus kartus.

Svečiai šiame mače vertėsi be suspenduotų Jareno Jacksono Jr. ir Marko Guduričiaus.

Rezultatyviausią kol kas labai trumpoje NBA karjeroje mačą sužaidė ir „Pelicans“ mega talentas Zionas Williamsonas. Puolėjas per 28 minutes pelnė 24 taškus (9/15 dvit., 6/8 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„New Orleans Pelicans“: Zionas Williamsonas 24, Brandonas Ingramas 20, Lonzo Ballas 19 (6 atk. kam., 9 rez. perd.), Jrue Holiday 18, JJ Redickas 16, Joshas Hartas 11 (11 atk. kam.).

„Memphis Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 18, Ja Morantas 16, Jae Crowderis 15, Kyle'as Andersonas 14, Joshas Jacksonas 13.