2016 09 08

„Rockets“ žaidimai su Donatu Motiejūnu – vieni ilgiausių NBA istorijoje

Donatas Motiejūnas vis dar yra vis mažėjančiame apribotų laisvųjų agentų sąraše. Lietuvis yra įkalintas „Houston Rockets“ klubui palankioje situacijoje. Abiejų pusių delsimas užsitęsė, todėl „The Dream Shake“ apžvalgininkas Darrenas Yuvanas prisiminė kitas ilgiausiai užstrigusias NBA sutartis.
Mike'as D'Antoni ir Donatas Motiejūnas
Mike'as D'Antoni ir Donatas Motiejūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Šiuo metu situacija paprasta. „Rockets“ pasiūlė D.Motiejūnui vienerių metų 3,2 mln. JAV dolerių kontraktą, kurio lietuvis nenori priimti. Todėl derybos ir užstrigusios.

D.Motiejūno situaciją apsunkina faktas, kad, kiek yra žinoma, jokia kita komanda nepareiškė noro persivilioti lietuvį.

Lietuvos krepšininkas nėra vienintelis, kuris taip ilgai turi apribotojo laisvojo agento statusą, tačiau panašių istorijų ne tiek ir daug.

2015 metais panašioje situacijoje buvo atsidūręs Tristanas Thompsonas. „Cavaliers“ jam taip pat siūlė vienerių metų kontraktą, kurio jokia komanda nebandė pranokti. T.Thompsonas taip pat ilgai laukė.

Tačiau skirtumas yra tas, kad tuo pačiu metu „Cavaliers“ derėjosi su krepšininku dėl ilgalaikės sutarties. Klivlando klubas norėjo per penkerius metus krepšininkui mokėti 80 mln., o pats žaidėjas reikalavo 100 mln.

Derybos tęsėsi iki spalio 21 dienos, kai galiausiai krepšininkas pasidavė ir pasirašė penkerių metų 82 mln. sutartį.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tristanas Thompsonas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Tristanas Thompsonas

Skirtumas tas, kad niekas nekalba apie jokias ilgalaikės sutarties derybas tarp „Rockets“ ir D.Motiejūno.

2014 metais panašioje situacijoje buvo atsidūręs Ericas Bledsoe, kuris laukė „Pheonix Suns“ kontrakto. Klubas krepšininkui siūlė vienerių metų 3,7 mln. sutartį.

Nė viena komanda nebandė mesti iššūkio šiam pasiūlymui ir krepšininkas delsė pasirašyti sutartį. Buvo kilusi ir vieša trintis. E.Bledsoe pareiškė, kad klubas bando panaudoti laisvojo agento statusą prieš jį.

Galiausiai, rugsėjo 25 dieną krepšininkas sutarė su klubu dėl penkerių metų 70 mln. sutarties.

„Scanpix“/AP nuotr./Ericas Bledsoe
„Scanpix“/AP nuotr./Ericas Bledsoe

„Cavaliers“ turėjo dar vieną panašią situaciją 2007 metais su Andersonu Varejao.

Brazilas laukė įspūdingai ilgai – iki gruodžio 5 dienos. Tuomet „Charlotte Hornets“ ekipa pasiūlė krepšininkui trejų metų 17 mln. sutartį. Klivlandas nusprendė pasilikti žaidėją ir pats sutiko mokėti šiuos pinigus. Žaidėjas tikėjosi uždirbti 10 mln. per sezoną, taigi negavo, ko norėjo, tačiau jam padėjo įsikišusi kita komanda.

Tuo pačiu metu „Cavaliers“ vertė laukti ir kitą apribotą laisvąjį agentą Sašą Pavlovičių. Galiausiai spalio 30 dieną buvo pasirašyta trejų metų 13 mln. sutartis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andersonas Varejao
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Andersonas Varejao

Neįskaitant šių keturių istorijų, D.Motiejūno laukimas užsitęsė kur kas ilgiau nei įprastai laukia apribotieji laisvieji agentai.

Lietuvio situacija išskirtinė ir dėl to, kad juo nesidomi jokia kita komanda ir nėra kalbama apie ilgalaikę sutartį.

Šiuo metu geriausia, ką gali padaryti D.Motiejūnas, tai priimti vienerių metų pasiūlymą, sugrįžti stipresniam kaip niekada ir užsirekomenduoti prieš kitos vasaros mainų turgų, kuriame turėtų būti dar daugiau pinigų.

Šiuo metu pakankamai pinigų įsigyti lietuvį turi šios komandos – „Pacers“, „Timberwolves“, „Jazz“, „Suns“, „Nets“, „Nuggets“ ir „76ers“.

Iškart galima atmesti Filadelfijos ir Jutos klubus, kurie turi pakankamai aukštaūgių.

Indianos ekipa turi per mažai pinigų, kad rimtai pagrasintų „Rockets“. Konkurenciją sudaro tik Denverio, Bruklino ir Fynikso ekipos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų