Ir vasarą naujienų netrūksta. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
2023 04 30 /2023 05 01

Magiškas Stephenas Curry užbaigė Domanto Sabonio sezoną

Domanto Sabonio sezonas baigėsi. Lemiamose septintosiose pirmo Vakarų konferencijos atkrintamųjų etapo rungtynėse „Sacramento Kings“ krito prieš magiškai rungtyniavusį Stepheną Curry ir „Golden State Warriors“ – 100:120 (31:30, 27:26, 23:35, 19:29). Seriją „Kings“ pralaimėjo 3-4.
Stephenas Curry
Stephenas Curry / „Scanpix“/AP nuotr.

Sakramento klubas nepasinaudojo auksine galimybe tapti pirmąja komanda nuo 2014-ųjų metų, kuri „Warriors“ eliminuoja dar Vakarų konferencijos atkrintamosiose. „Kariai“ prieš Vakarų komandas laimėjo jau 19-ą seriją iš eilės.

Į pergalę „Warriors“ vedė geriausias karjeros rungtynes atkrintamosiose sužaidęs S.Curry. Keturiskart NBA čempionas per 38 minutes pelnė net 50 taškų (13/20 dvit., 7/18 trit., 3/5 baud.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

50 taškų yra daugiausiai, kiek kada nors kas nors yra pelnęs septintosiose NBA atkrintamųjų serijos rungtynėse. Ligšiolinis rekordas – 48 taškai – priklausė Kevinui Durantui.

D.Sabonis paskutinėse sezono rungtynėse buvo rezultatyviausias komandoje. Lietuvis per 37 minutes įmetė 22 taškus (10/15 dvit., 0/1 trit., 2/6 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, vieną kartą suklydo ir keturiskart prasižengė.

Iš viso sekinančioje septynerių rungtynių serijoje lietuvis fiksavo 16,4 taško, 11 atkovotų kamuolių ir 4,7 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.

Septintąsias rungtynes Domas pradėjo puikiai, jau per pirmąjį kėlinį pelnydamas 7 taškus, o permainingą ketvirtį jo komanda laimėjo 31:30.

Antrajame kėlinyje D.Sabonis ir toliau rinko taškus, kurių įpusėjus mačui turėjo jau 16, o „Kings“ pirmavo didžiąją dalį laiko. Tiesa, 20 taškų per pirmus du kėlinius įmetęs S.Curry toli Sakramento ekipai pabėgti neleido – „Kings“ buvo tik žingsneliu priekyje (58:56).

Iniciatyvą NBA čempionų titulą ginantys „Warriors“ perėmė antroje rungtynių pusėje. Kevonas Looney ėmė dominuoti po lenta – „Warriors“ centras iš viso rungtynėse nusiėmė net 10 kamuolių puldamas, Klay Thompsonas pagaliau ėmė pataikyti metimus, o S.Curry ir toliau nenurimo.

„Kings“ kiek gelbėjo „Warriors“ pramesti baudų metimai, bet svečiai vis tiek greitai susikrovė dviženklę persvarą – 78:66. Po trijų ketvirčių „Warriors“ buvo priekyje 91:81.

Galutinai „Kings“ palūžo paskutiniame kėlinyje. Šeimininkai pirmuosius taškus pelnė sužaidus beveik keturias minutes, o neįtikėtinai rungtyniavęs S.Curry lemiamo ketvirčio metu surinko net 16 taškų ir likus dar kelioms minutėms nugalėtojas buvo aiškus – „Warriors“ triuškino varžovus 115:91.

Septintą kartą iš eilės pirmojo atkrintamųjų etapo barjerą peržengę „kariai“ Vakarų konferencijos pusfinalyje susitiks su „Los Angeles Lakers“. Tai reiškia, kad sirgaliai ir vėl išvys intriguojančią S.Curry ir LeBrono Jameso akistatą, kurią net keturis kartus matėme NBA finaluose nuo 2015 iki 2018 metų.

Savo ruožtu „Kings“ užbaigė savo geriausią sezoną per beveik du dešimtmečius. Sakramento klubas ne tik pirmą kartą nuo 2006 metų pateko į atkrintamąsias varžybas, bet ir užėmė trečiąją vietą reguliariajame sezone su 48 pergalėmis ir 34 pralaimėjimais.

Be to, „Kings“ tapo tik ketvirtąja komanda nuo 2015-ųjų, nuvedusia „Warriors“ iki septintųjų serijos rungtynių atkrintamosiose.

D.Sabonis šį sezoną buvo trečią kartą išrinktas į „All-Star“ rungtynes, o už reguliariojo sezono nuopelnus greičiausiai bus išrinktas ir į vieną iš simbolinių sezono penketų.

„Kings“: Domantas Sabonis 22 (10/15 dvit., 8 atk. kam., 7 rez. perd.), De'Aaronas Foxas 16 (2/9 dvit., 3/10 trit., 6 rez. perd.), Terence'as Davisas (4/10 trit.) ir Malikas Monkas (2/8 trit., 9 atk. kam.) po 14, Keeganas Murray 10 (7 atk. kam.).

„Warriors“: Stephenas Curry 50 (13/20 dvit., 7/18 trit., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Andrew Wigginsas 17 (7 atk. kam.), Klay Thompsonas 16 (2/9 dvit., 2/10 trit.), Kevonas Looney 11 (21 atk. kam.), Draymondas Greenas 8 (6 atk. kam., 8 rez. perd.).

Rungtynių eiga

46 min. S.Curry sąskaitoje – 50 taškų, o „Kings“ kapituliuoja (91:115).

41 min. S.Curry pelno jau 43-ą tašką ir tolina savo komandą iki 100:83.

40 min. „Warriors“ lėtai, bet renka taškus, o „Kings“ įstrigę ties tuo pačiu skaičiumi – svečiai pirmauja jau 95:81.

Po trijų kėlinių „Warriors“ pirmauja 91:81. Vienu metu „kariai“ buvo pabėgę 12 taškų persvara, bet „Kings“ pavyko išlaikyti varžovus arčiau savęs. D.Sabonis per kėlinį nepelnė nė taško.

32 min. San Fransisko klubas dominuoja po lenta, bet nesugeba sumesti baudų metimų – skirtumas kol kas neauga (73:66).

29 min. „Warriors“ galingai pradėjo trečiąjį kėlinį. Įsivažiuoja ir Klay Thompsonas, toliau siaučia S.Curry, o svečiai jau pirmauja 69:62.

Po dviejų kėlinių „Kings“ pirmauja 58:56, o D.Sabonis yra rezultatyviausias savo komandos gretose – 16 taškų, 5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 2 blokai. S.Curry su 20 taškų išsiskiria „Warriors“ ekipoje.

21 min. 17 taškų jau pelnęs Stephenas Curry tempia „Warriors“, o rezultatas lygus (51:51).

18 min. „Kings“ išlieka priekyje (47:42), o prie to svariai prisideda jau 12 taškų pelnęs D.Sabonis.

15 min. Jau 6 tritaškius pataikę „Kings“ laikosi priekyje (39:37).

Po pirmo kėlinio „Kings“ pirmauja 31:30. D.Sabonio sąskaitoje – 7 taškai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

7 min. Kėlinys beveik įpusėjo, o „Warriors“ žengia priekyje – 18:12.

4 min. „Kings“ pradžioje susikrovė 5 taškų persvarą (7:2), o D.Sabonis pelnė greitus 4 taškus, bet „Warriors“ greitai persvėrė rezultatą (12:9).

Rungtynės prasidėjo. „Kings“ starto penkete – kaip įprasta – yra ir Domantas Sabonis.

Liepos 3 d. šeimos su vaikais PLC „Mega“ pramogaus nemokamai
Naujos programėlės „Joiner App“ vartotojai atskleidė, kaip pasikeitė jų gyvenimai
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Užsisakykite
15min naujienlaiškius