2023 12 14

Sezono rekordą gerinęs J.Valančiūnas prisidėjo prie galingos „Pelicans“ pergalės

Jonas Valančiūnas sugriebė daugiausiai kamuolių šiame sezone, o „New Orleans Pelicans“ (14-11) įsirašė užtikrintą pergalę išvykoje.

Be čiurną nikstelėjusio Ziono Williamsono likę Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 142:122 (28:30, 47:34, 35:29, 32:29) sutriuškino vieną blogiausių lygos komandų „Washington Wizards“ (3-22).

Svariai prie šios pergalės prisidėjo lietuvis J.Valančiūnas, surinkęs galingą dvigubą dublį – net 18 atkovotų kamuolių ir 16 taškų (5/8 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), 3 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką, 1 perimtą kamuolį, 4 klaidas ir 4 pražangas per 33 minutes.

Asmeninį taškų sezono rekordą gerino Brandonas Ingramas, įmetęs 40, o nuo suolo kilęs Trey Murphy pridėjo 6/7 tritaškių ir 27 taškus.

„Turime daug žaidėjų šioje komandoje, kurie gali pataikyti į krepšį ir prisidėti prie pergalių“, – po puikaus mačo džiaugėsi T.Murphy.

Skylėta „Wizards“ gynyba, praleidusia daugiau nei 140 taškų antrą sykį iš eilės, pasinaudojusi „Pelicans“ pagerino ir savo sezono taškų rekordą.

„Nesvarbu su kuo žaidžiame, svarbiausia suprasti, kad laimėti NBA lygoje yra sunku. Norėjome gerai pradėti rungtynes, to padaryti nepavyko, bet ataka po atakos įsivažiavome“, – teigė W.Greenas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Pirmajame kėlinyje „Wizards“ turėjo net 15 taškų persvarą (21:6), bet „Pelicans“ netruko perimti iniciatyvos ir ketvirtajame kėlinyje jau svečiai buvo susikrovę net 28 taškų pranašumą (108:136).

Vašingtono ekipa suklupo šeštą sykį iš eilės, o Naujojo Orleano krepšininkai įsirašė antrą pergalę paeiliui.

„Wizards“: Kyle'as Kuzma 27 (4/8 trit., 7 atk. kam.), Bilalas Coulibaly 16 (4/6 trit.), Deni Avdija (7 rez. perd.) ir Danielis Gaffordas – po 13, Corey Kispertas 12, Jordanas Poole'as 11 (1/5 trit., 4 klaid.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 40, Trey Murphy 27 (6/7 trit.), C.J. McCollumas 22 (4/6 trit., 6 rez. perd.), Jonas Valančiūnas (18 atk. kam.) ir Naji Marshallas (7 rez. perd.) – po 16.