2021 10 31

Sezono rekordus gerinusio J.Valančiūno klubą pražudė „Knicks“ talentas

Jonas Valančiūnas šią naktį pagerino net du asmeninius šio sezono rekordus, tačiau titaniškų lietuvio pastangų pergalei iškovoti ir vėl nepakako. „New Orleans Pelicans“ (1-6) klubas namuose 117:123 (28:34, 31:29, 24:25, 34:35) turėjo pripažinti „New York Knicks“ (5-1) pranašumą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

„Pelikanai“ šiame mače vertėsi ne tik be ryškiausios savo žvaigždės Ziono Williamsono, kuris vis dar laukia debiuto šiame sezone, bet ir kito ekipos puolimo lyderio Brandono Ingramo – pastarasis jaučia šlaunies skausmus.

Dar didesnė našta puolime krito ant Jono Valančiūno pečių, kuris su savo atsakomybėmis tvarkėsi nepriekaištingai ir surengė vieną geriausių sezono pasirodymų.

Vidurio puolėjas ant parketo praleido beveik 33 minutes, per kurias pelnė net 27 taškus (9/12 dvit., 1/3 trit., 6/7 baud.), sugriebė 14 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir sykį prasižengė.

Uteniškis pagerino du asmeninius šio sezono rekordus – pelnytų taškų (iki šio mačo – 24) ir rezultatyvių perdavimų (3).

Nuo pirmų susitikimo minučių „Pelicans“ buvo priversti vytis varžovus. Įdomu tai, kad per visas rungtynes aikštės šeimininkai taip ir nepirmavo, tačiau susitikimo pabaigoje turėjo realų šansą kabintis į pergalę.

Prasidėjus priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio minutei ekipas skyrė tik du taškai (109:111), bet rungtynių baigtį nulėmė karjeros rungtynes žaidęs RJ Barrettas.

Kanadietis lemiamu metu įskraidino net dvi tolimas bombas, per paskutines 2 minutes iš viso surinko 9 taškus ir sužaisdamas karjeros mačą padėjo „Knicks“ švęsti dramatišką pergalę.

21-erių puolėjas iš viso pelnė net 35 taškus (6/8 trit.), atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Niujorko klubo talentas pagerino karjeros pelnytų taškų ir pataikytų tritaškių rekordus, o „Knicks“ su dar keliomis ekipomis atsidūrė Rytų konferencijos turnyrinės lentelės viršūnėje.

„Pelicans“ tūno Vakarų konferencijos dugne ir pasitinka varginančią net ketverių rungtynių išvykoje seriją.

„New Orleans Pelicans“: Jonas Valančiūnas 27 (14 atk. kam., 4 rez. perd.), Devonte Grahamas 17 (8 rez. perd.), Joshas Hartas 16 (8 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 13 (6 rez. perd.), Herbertas Jonesas ir Kira Lewisas Jr. po 12.

„New York Knicks“: RJ Barrettas 35 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Kemba Walkeris (5 rez. perd., 4 per. kam.) ir Evanas Fournier (5/8 trit.) po 19, Taj Gibsonas 13 (7 atk. kam.), Julius Randle'as ir Alecas Burksas po 10.

Kiti nakties rezultatai:

„Washington Wizards“ – „Boston Celtics“ po pratęsimo 115:112 (B.Bealas 36 / J.Brownas 34);

„Detroit Pistons“ – „Orlando Magic“ 110:103 (J.Grantas 22 / F.Wagneris 19);

„Indiana Pacers“ – „Toronto Raptors“ 94:97 (D.Sabonis 22 / S.Barnesas 21);

„Philadelphia 76ers“ – „Atlanta Hawks“ 122:94 (T.Harrisas 22 / C.Reddishas 16);

„Chicago Bulls“ – „Utah Jazz“ 107:99 (D.DeRozanas 32 / D.Mitchellas 30);

„Memphis Grizzlies“ – „Miami Heat“ 103:129 (D.Meltonas 20 / J.Butleris 27);

„Milwaukee Bucks“ – „San Antonio Spurs“ 93:102 (G.Antetokounmpo 28 / D.Murray 23);

„Golden State Warriors“ – „Oklahoma City Thunder“ 103:82 (S.Curry 20 / S.Gilgeous-Alexanderis 15);

„Minnesota Timberwolves“ – „Denver Nuggets“ 91:93 (M.Beasley 18 / N.Jokičius 26);

„Phoenix Suns“ – „Cleveland Cavaliers“ 101:92 (D.Bookeris 27 / C.Osmanas 20).