2022 12 13

Skambus „Clippers“ pareiškimas: sutriuškino NBA lyderius

Banguotai šį sezoną rungtyniaujantys „Los Angeles Clippers“ (16-13) sužaidė, ko gero, geriausias sezono rungtynes, namuose 113:93 (29:25, 27:22, 32:25, 25:21) sutriuškindami geriausią NBA komandą „Boston Celtics“ (21-7).
Kawhi Leonardas
Kawhi Leonardas / „Scanpix“/AP nuotr.

Traumų ir kitų negandų retinami „Clippers“ šį kartą galėjo remtis visais pagrindiniais žaidėjais, išskyrus Normaną Powellą.

Geriausias sezono rungtynes sužaidė tik devintą mačą žaidęs Kawhi Leonardas. Dukart NBA finalo naudingiausias žaidėjas per 29 minutes pelnė 25 taškus (8/9 dvit., 2/3 trit., 3/6 baud.), atkovojo 9 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Pamažu įsivažiuojanti „Clippers“ žvaigždė iki tol daugiausiai buvo įmetusi 16 taškų, o jo sezono taškų vidurkis siekė viso labo 11,6.

Solidžiai žaidė ir kitas „Clippers“ lyderis Paulas George'as. Jo sąskaitoje – 26 taškai (6/17 dvit., 2/5 trit., 8/9 baud.) ir 6 atkovoti kamuoliai per 35,5 minutės.

„Clippers“ šiose rungtynėse persvarą auginosi pamažu, bet jau pirmo ketvirčio pabaigoje pirmavo dviženkliu skirtumu (26:16), o trečiojo kėlinio pradžioje šovė į priekį iki 66:50.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys jau buvo tik formalumas. „Clippers“ išlaikė užtikrintą persvarą, o pabaigoje net padidino ją iki didesnės nei 20.

„Celtics“ šį sezoną yra geriausiai puolanti NBA ekipa, bet Los Andželo klubas išlaikė ją su vos 93 taškais ir viso labo 43,4 proc. pataikymu iš žaidimo (33/76) bei 23,1 proc. tritaškių (9/39).

Kalifornijos ekipa po šios pergalės liko septintoje Vakarų konferencijos vietoje, bet pergalių procentu beveik pasivijo aukščiau esančius „Sacramento Kings“ (14-11) ir „Portland Trail Blazers“ (15-12).

„Celtics“ net ir pralaimėję antrąsias rungtynes iš eilės išlieka pirmi ir Rytų konferencijoje, ir visoje NBA lygoje.

„Clippers“: Paulas George'as 26 (8/22 metimai, 6 atk. kam.), Kawhi Leonardas 25 (10/12 metimai, 9 atk. kam., 6 rez. perd.), Marcusas Morrisas 13, Luke'as Kennardas 12.

„Celtics“: Jaylenas Brownas 21 (8/9 dvit.), Jaysonas Tatumas 20 (7/20 metimai, 11 atk. kam.), Malcolmas Brogdonas 18 (6 rez. perd.), Grantas Williamsas 14.

Visi rezultatai:

„Indiana Pacers“ (B.Hieldas 19) 82:87 „Miami Heat“ (B.Adebayo 22)

„Washington Wizards“ (W.Bartonas 22) 100:112 „Brooklyn Nets“ (K.Durantas 30)

„Memphis Grizzlies“ (T.Jonesas 22) 128:103 „Atlanta Hawks“ (D.Hunteris 19)

„Dallas Mavericks“ (L.Dončičius 38) 121:114 „Oklahoma City Thunder“ (Sh.Gilgeousas-Alexanderis 42)

„San Antonio Spurs“ (J.Richardsonas 24) 112:111 „Cleveland Cavaliers“ (D.Mitchellas 28)

„Portland Trail Blazers“ (D.Lillardas 38) 133:112 „Minnesota Timberwolves“ (D.Russellas 23)

„Los Angeles Clippers“ (P.George'as 26) 113:93 „Boston Celtics“ (J.Brownas 21)