2022 06 03

Šokas San Fransiske: įkaitusį S.Curry užgesino „Celtics“ tritaškių cunamis

„Golden State Warriors“ sužaidė įspūdingą trečiąjį kėlinį ir buvo pakeliui link pergalės pirmajame šių metų NBA finalo serijos mače. Bet viskas apsivertė aukštyn kojomis paskutiniame ketvirtyje – neįtikėtiną tritaškių fiestą surengę „Boston Celtics“ triumfavo 120:108 (28:32, 28:22, 24:38, 40:16) ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Jau pirmajame kėlinyje NBA sirgaliai išvydo neeilinį Stepheno Curry šou.

Iki tol didžiąją dalį atkrintamųjų besikeičiančią gynybą naudoję „Celtics“ nutarė taikyti žemyn į baudos aikštelę besileidžiančio aukštaūgio strategiją, o tuo naudojęsis Stephas negailestingai baudė Bostoną.

Jis pataikė net šešis tritaškius, prametė vos du (vieną – iš aikštės vidurio paskutinę sekundę), pelnė 21 tašką ir vedė „Warriors“ į priekį. Tiesa, toli „kariai“ nenurūko – po 12 minučių žaidimo pirmavo 32:28.

Toliau pabėgti San Fransisko komandai pavyko antrame ketvirtyje, kai skirtumas išaugo iki dviženklio (47:37), bet „Celtics“ į tai atsakė spurtu 10:0 ir galiausiai įpusėjus mačui netgi pirmavo 56:54.

Iš karto po ilgosios pertraukos kur kas geriau atrodė „Warriors“. Geriausiai trečiuosius kėlinius žaidžianti NBA komanda užvertė Bostono krepšį taikliais metimais, o po Jordano Poole'o tritaškio susikrovė net 14 taškų pranašumą (80:66).

Kėlinio pabaigoje „karių“ persvara buvo pasiekusi ir rekordinius 15 taškų (87:72), o po trijų kėlinių šeimininkai, laimėję trečią rungtynių atkarpą 38:24, užtikrintai pirmavo 92:80.

Situacija kardinaliai pasikeitė paskutiniame kėlinyje.

Jau jo pradžioje Jaylenas Brownas per kelias minutes pelnė 10 taškų ir svariausiai prisidėjo prie „Celtics“ atkarpos 12:2, po kurios iš „Warriors“ pranašumo liko vos 2 taškai (92:94).

Bet tai dar nebuvo pabaiga.

Įspūdingai sužaidę Derrickas White'as ir Alas Horfordas pataikė po du tritaškius, prie jų prisijungė ir Marcusas Smartas, o pirmus septynis tolimus metimus lemiamame ketvirtyje pataikę „Celtics“ spurtavo net 17:0 ir nutildė „Chase Center“ arenos publiką – likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Celtics“ pirmavo 117:103 ir iškovojo šokiruojančią pergalę.

Ketvirtąjį kėlinį Bostono klubas laimėjo net 40:16. Tai didžiausiu skirtumu laimėtas kėlinys NBA finalų istorijoje.

Per ketvirtą kėlinį „Celtics“ pataikė net 9 tritaškius, o iš viso per rungtynes suvertė 21 tolimą metimą iš 41.

Svariausiai prie pergalės prisidėjo gimtadienį šiandien minintis A.Horfordas. 36-erių veteranas, žaidęs pirmąsias finalo rungtynes savo NBA karjeroje, pataikė net 6 tritaškius iš 8, pelnė 26 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.

„Celtics“ laimėti nesutrukdė net ir blankus Jaysono Tatumo žaidimas – Rytų konferencijos finalo MVP apdovanojimą atsiėmęs puolėjas šį kartą švaistė metimus pro šalį (2/12 dvit., 1/5 trit., 5/7 baud.) ir pelnė tik 12 taškų.

Tiesa, puolėjui pavyko įjungti į žaidimą komandos draugus – J.Tatumas pagerino karjeros rekordą atlikdamas 13 rezultatyvių perdavimų.

„Warriors“ neišgelbėjo ir puikus S.Curry pasirodymas. Snaiperis pelnė 34 taškus (5/11 dvit., 7/14 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Kariai“ pirmą kartą šių metų atkrintamosiose pralaimėjo namuose. Iki tol Kalifornijos klubas buvo laimėjęs visus 9 susitikimus.

Savo ruožtu „Celtics“ ir toliau atkrintamosiose kur kas geriau žaidžia išvykose (8-2), nei namuose (5-4).

Įdomu ir tai, kad Bostono komanda tapo pirmąja NBA finalų istorijoje, po trijų kėlinių atsilikusia dviženkliu skirtumu, bet galiausiai laimėjusia dviženkle persvara.

Antrosios serijos rungtynės naktį iš sekmadienio į pirmadienį ir vėl bus žaidžiamos San Fransiske. Vėliau serija persikels į Bostoną.

„Warriors“: Stephenas Curry 34 (7/14 dvit., 5 rez. perd.), Andrew Wigginsas 20 (6/8 dvit.), Klay Thompsonas 15 (3/7 trit.), Otto Porteris 12 (4/5 trit.).

„Celtics“: Alas Horfordas 26 (6/8 trit., 6 atk. kam.), Jaylenas Brownas 24 (8/15 dvit., 2/8 trit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Derrickas White'as 21 (5/8 trit.), Marcusas Smartas 18 (4/7 trit.), Jaysonas Tatumas 12 (3/17 metimai, 13 rez. perd.).