2016 03 06

Starto penkete ir vėl žaidusio Donato Motiejūno laiką apribojo pražangos

Po traumos atsigaunantis Donatas Motiejūnas antras rungtynes iš eilės pradėjo „Houston Rockets“ (30-32) starto penkete, tačiau tai nebuvo pati geriausia naktis lietuviui. Jo komanda išvykoje 100:108 (23:29, 20:26, 32:28, 25:25) nusileido „Chicago Bulls“ (31-30).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Twitter“ nuotr.
NBA | „Chicago Bulls“ – „Houston Rockets“ | Motiejūnas 6+3+1

„Bulls“ tai buvo puiki naktis, kai į aikštę po traumų grįžo net trys svarbūs krepšininkai – Jimmy Butleris, Nikola Mirotičius ir Tajus Gibsonas.

Tuo tarpu „Rockets“ aukštaūgiai šią naktį norės kuo greičiau pamiršti. Tikrai nesisekė nė vienam iš jų, o treneris J.B.Bickerstaffas ieškojo įvairių kombinacijų po krepšiu.

D-Mo rungtynes pradėjo puikiai, pelnydamas pirmuosius keturis savo komandos taškus. Lietuvis iš pradžių įmetė po puikaus prasiveržimo, o antrąjį metimą pataikė iš vidutinio nuotolio. Ketvirčio viduryje jis užleido vietą Joshui Smithui.

Antrajame D.Motiejūnas ir vėl žaidė nuo pradžių, o pirmoje atakoje atliko fantastišką perdavimą Clintui Capelai, kuris dėjimu užbaigė „Alley-oopą“ (vaizdo įraše nuo 2:28 min.). Tačiau netrukus D-Mo gavo dvi pražangas iš eilės ir vėl sėdo ant suolo.

D.Motiejūnas pradėjo tiek trečiąjį, tiek ketvirtąjį kėlinuką starto penkete, tačiau žaisdavo neilgai. Trečiajame spėjo sumesti dvi baudas, tačiau po dar vienos pražangos buvo pekeistas, o ketvirtajame sėdo ant suolo po pramesto tritaškio.

Iš viso D-Mo žaidė 14 minučių, pelnė 6 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo tris kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir keturis kartus prasižengė.

Po 11-os rungtynių pertraukos sugrįžęs „Bulls“ lyderis Jimmy Butleris sužaidė puikų mačą – jam trūko keturių rezultatyvių perdavimų iki trigubo dublio. Pau Gasolis visiškai dominavo po krepšiais ir mačą baigė su įspūdingu dvigubu dubliu (28+17), tuo tarpu Dwightas Howardas – išnaudojęs pražangų limitą.

„Rockets“ pavyko šiek tiek pasivyti varžovus trečiojo ketvirčio pabaigoje, kai įspūdingą metimą su sirena pataikė Corey Breweris (75:83). Ketvirtajame „Bulls“ net 15 iš eilės taškų sumetė tritaškiais (98:82), tačiau „Rockets“ sugebėjo nepalūžti ir po kelių minučių komandas skyrė tik 4 taškai (100:104).

Vis dėlto P.Gasolis sumetė baudas, o pabaigoje mesti Jameso Hardeno ir C.Brewerio tritaškiai skriejo pro šalį.

„Rockets“ pataikė tik 9 tritaškius iš 35-ių (26%), o kovą dėl kamuolių pralaimėjo 40-53.

Hjustono ekipoje pirmą kartą žaidė naujokas Michaelas Beasley, vos per keturias minutes spėjęs atlikti penkis metimus – pataikė tik vieną.

„Bulls“: P.Gasolis (9/16 dvit., 10/14 baud., 18 atk. kam., 6 rez. perd.) 28, J.Butleris (11/12 baud., 11 atk. kam., 6 rez. perd.) 24, D.Rose'as (9 rez. perd.) 17, M.Dunleavy 12.

„Rockets“: J.Hardenas (6/14 dvit., 4/12 trit., 12/14 baud., 8 rez. perd.) 36, C.Breweris (2/3 trit.) 12, T.Ariza (1/8 trit.) 11, P.Beverley 10, D.Howardas (12 atk. kam.) 8.