2021 03 01

Stebuklų irgi būna: „Hornets“ išsigelbėjo pagal neįtikėtiną scenarijų

„Charlotte Hornets“ (16-17) krepšininkai laimėjo rungtynes, kuriose jau veikiausiai ir patys nebetikėjo pergale. „Širšės“ svečiuose neįtikėtinai 127:126 (36:39, 30:28, 22:29, 39:30) palaužė „Sacramento Kings“ (13-21) ekipą.
LaMelo Ballas ir Malikas Monkas
LaMelo Ballas ir Malikas Monkas / „Scanpix“ nuotr.

Beveik visas rungtynes pirmavę „karaliai“ likus minutei jau turėjo pergalę kišenėje, kai jų persvara siekė 8 taškus (123:115), o „Hornets“ naujokas LaMelo Ballas dar buvo nubaustas nesportine pražanga.

Tačiau tuomet prasidėjo neįtikėtinas „Hornets“ išsigelbėjimo scenarijus.

„Kings“ lyderis De'Aaronas Foxas prametė abu baudų metimus, Marvinas Bagley nepataikė dvitaškio, o kitoje aikštės pusėje Terry Rozieras švystelėjo greitą tritaškį – 118:123 ir 52,4 sek. rodanti švieslentė.

Svečiai iš Šarlotės netrukus priėmė taktinį sprendimą, prasižengdami prieš tik 55 proc. tikslumu nuo baudų metimų linijos atakuojantį M.Bagley, o šis sprendimas pasiteisino – puolėjas prametė abi baudas ir paliko šansą svečiams.

Juo puolė naudotis tas pats T.Rozieras – gynėjas mesdamas iš toli išprovokavo Harrisono Barneso pražangą ir sumetęs baudų metimus likus 33,9 sek. paliko varžovams tik 2 taškų pranašumą.

Jį padidino D.Foxas (125:121), bet karjeros rungtynes žaidęs PJ Washingtonas po minutės pertraukėlės smeigė tritaškį ir likus 17 sek. skirtumas jau buvo minimalus – 124:125.

„Hornets“ žaidėjams prasižengus prieš patikimiausią „Kings“ baudų metiką Buddy Hieldą, sudrebėjo ir šio snaiperio ranka – jis pataikė tik antrą metimą. O tuomet įvyko įspūdingiausias rungtynių momentas.

Malikas Monkas lemiamoje „Hornets“ atakoje prasiveržė po krepšiu ir ne tik pataikė sudėtingą dvitaškį, bet dar ir išprovokavo Richauno Holmeso pražangą. Po taiklaus baudos metimo, Šarlotės krepšininkai jau pirmavo likus 1,4 sek. – 127:126.

Minutės pertraukėlių nebeturėję „Kings“ buvo priversti atakuoti iš labai toli, o B.Hieldo metimas tikslo nepasiekė ir „Hornets“ triumfavo, paskutinę minutę rungtynėse laimėdami rezultatu 12:3.

Nugalėtojų gretose fantastiškai žaidė antrametis PJ Washingtonas.

Jis puikiai pakeitė traumuotą Gordoną Haywardą ir per 41,5 min. sumetė net 42 taškus (10/15 dvit., 5/8 trit., 7/7 baud.) ir atkovojo 9 kamuolius.

22 metų krepšininkas tapo jauniausiu istorijoje, su „Hornets“ apranga pelniusiu bent 40 taškų.

Iki tol amerikiečio karjeros rekordas siekė 27 taškus.

Fantastiškas rungtynes sužaidė ir L.Ballas, kurio sąskaitoje – 24 taškai (6/10 dvit., 1/2 trit., 9/10 baud.) ir 12 rezultatyvių perdavimų.

„Hornets“ po šios pergalės aplenkė „Chicago Bulls“ ir „Indiana Pacers“ komandas ir Rytų konferencijoje pakilo į 8-ąją vietą. „Kings“ Vakaruose yra tik 13-ti.

„Kings“: Buddy Hieldas 30 (8/15 trit., 7 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 28 (4/7 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), Marvinas Bagley 24 (9/15 dvit., 10 atk. kam.), De'Aaronas Foxas 20 (8/19 dvit., 14 rez. perd.), Richaunas Holmesas 13 (8 atk. kam.), Nemanja Bjelica 11.

„Hornets“: PJ Washingtonas 42 (10/15 dvit., 5/8 trit., 9 atk. kam.), LaMelo Ballas 24 (9/10 baud., 12 rez. perd.), Malikonas Monkas 21 (8/10 dvit., 0/7 trit.), Milesas Bridgesas 13 (9 atk. kam.).