2020 08 20

Su ugnimi žaidę „Raptors“ link pergalės nujojo ant „stabiliojo Fredžio“ nugaros

NBA čempionų titulą ginantys „Toronto Raptors“ krepšininkai tapo pirmąja komanda, susikrovusia jau dviejų pergalių persvarą NBA atkrintamųjų varžybų serijoje. „Ropliai“ antrajame mače 104:99 (29:33, 21:20, 24:27, 30:19) palaužė „Brooklyn Nets“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-0.
Fredas VanVleetas
Fredas VanVleetas / „Scanpix“ nuotr.

Pirmajame susitikime pirmadienį „Raptors“ varžovus iš Bruklino sudorojo kur kas įtikinamiau – vienu metu turėję net 33 taškų persvarą, Nicko Nurse'o auklėtiniai laimėjo 134:110.

Šįkart rungtynių scenarijus buvo kardinaliai skirtingas.

„Nets“ jau pirmajame kėlinyje rodė dantis ir pabėgo 26:12, o dviženkliu skirtumu pirmavo ir trečiajame ketvirtyje – 65:55.

Dar po trijų kėlinių Bruklino komanda pirmavo 80:74, tačiau „Raptors“ lemiamą ketvirtį sužaidė įspūdingai.

Čempionai jį pradėjo atkarpa 19:5 ir išsiveržė į priekį 93:85, o tada jau atrodė, kad rungtynėse viskas aišku.

Vis tik „Nets“ buvo kitos nuomonės ir sugebėjo sugrįžti į rungtynes – paskutinėmis sekundėmis jie atsiliko jau tik 99:102 ir tolimu metimu galėjo išlyginti rezultatą.

Tačiau lemiamoje atakoje Jacques'o Vaughno auklėtiniai nesukūrė nieko – Garrettas Temple'as apmaudžiai prarado kamuolį, o į kitą aikštės pusę nubėgęs Normanas Powellas įkrovė iš viršaus ir įtvirtino „Raptors“ pergalę.

Nugalėtojų gretose antrose rungtynėse iš eilės spindėjo „stabiliuoju Fredžiu“ (angl. Steady Freddy) vadinamas Fredas VanVleetas – vos 185 cm ūgio įžaidėjas žaidė net 43 minutes ir pelnė 24 taškus (5/11 dvit., 3/11 trit., 5/5 baud.) bei atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Pirmosiose serijos rungtynėse amerikiečio sąskaitoje buvo 30 taškų ir 10 perdavimų.

Rezultatyvumu F.VanVleetui šįkart prilygo ir nuo suolo kilęs bei taip pat 24 taškus (10/11 dvit., 1/6 trit., 1/2 baud.) surinkęs N.Powellas.

Trečiąjį serijos susitikimą „Raptors“ ir „Nets“ žais naktį iš penktadienio į šeštadienį.

„Raptors“: Fredas VanVleetas (10 rez. perd.) ir Normanas Powellas (10/11 dvit.) po 24, Kyle’as Lowry 21 (9 atk. kam.), Pascalis Siakamas 19.

„Nets“: Garrettas Temple’as 21 (5/11 trit.), Timothe Luwawu-Cabarrot 17, Carisas LeVertas 16 (11 rez. perd.), Jarrettas Allenas 14 (15 atk. kam.), Tyleris Johnsonas 12.