2021 04 10

Sugrįžęs D.Sabonis dominavo po krepšiu, o „Pacers“ triumfavo Orlande

Trejas pastarąsias rungtynes dėl čiurnos traumos praleidęs Domantas Sabonis penktadienio rungtynėse sugrįžo ant parketo ir iš karto tapo vienu iš savo klubo pergalės kalvių. Lietuvis žaidė universaliai, o aukštaūgio atstovaujama „Indiana Pacers“ (24-27) svečiuose 111:106 (33:30, 31:21, 19:27, 28:28) įveikė „Orlando Magic“ (17-35).
Domantas Sabonis ir Malcolmas Brogdonas
Domantas Sabonis ir Malcolmas Brogdonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Daugiausiai minučių komandoje (32) rungtyniavęs lietuvis naudojosi savo pranašumais baudos aikštelėje prieš varžovų aukštaūgius ir sužaidė solidžią pirmąją rungtynių pusę, per kurią spėjo surinkti dvigubą dublį – 11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

„Pacers“ pirmajame kėlinuke atitolti nepavyko, tačiau apčiuopiamą pranašumą svečiai susikrovė antrajame ketvirtyje, po kurio jau pirmavo 64:51.

Po pertraukos Indianapolio klubas turėjo ir rekordinę 15 taškų persvarą, tačiau ją „Magic“ greitai sumažino iki trijų. Netrukus rungtynių sūpuoklės ir vėl persisvėrė į „Pacers“ pusę – ketvirtojo kėlinio pradžioje jie spurtavo 10:0.

Visgi savo žodį šiame mače dar kartą tarė „Magic“ snaiperis Terrence'as Rossas, 10 iš 24 savo pelnytų taškų surinkęs per lemiamą ketvirtį.

Orlando ekipa viso ketvirčio metu vijosi savo oponentus, o likus 15 sek. po Jameso Enniso III taiklių baudų priartėjo iki vieno metimo (106:109), tačiau svečių pergalę tuomet įtvirtino T.J.McConnellas.

D.Sabonis prie pergalės prisidėjo galingu dvigubu dubliu – 16 taškų (2/10 dvit., 1/2 trit., 9/12 baud.), 15 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyviais perdavimais ir 2 blokais.

Tiesa, lietuvis 4 kartus suklydo ir tiek pat kartų pažeidė taisykles.

„Pacers“ klube išsiskyrė atsarginiai krepšininkai – 20 taškų surinko Aaronas Holiday, o 19 pridėjo Dougas McDermottas.

Dėl vietos atkrintamosiose besikaunantis „Pacers“ šiame mače be D.Sabonio sulaukė ir sugrįžusio Malcolmo Brogdono, tačiau ekipai padėti negalėjo pagrindinis vidurio puolėjas Mylesas Turneris (čiurnos trauma).

Indianapolio ekipa Rytuose šiuo metu užima devintą poziciją, o „Magic“ rikiuojasi priešpaskutiniai – keturiolikti.

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku D.Sabonis baudos aikštelėje stumdysis prieš savo tėvynainį Joną Valančiūną – „Pacers“ išvykoje grumsis su „Grizzlies“.

„Orlando Magic“: Terrence'as Rossas 24, Jamesas Ennisas III ir Mo Bamba (3 blk.) po 14.

„Indiana Pacers“: Aaronas Holiday 20 (6/10 trit.), Dougas McDermottas 19, Domantas Sabonis 16 (15 atk. kam.), Edmondas Sumneris 12, Carisas LeVertas 11 ir Malcolmas Brogdonas po 11.

Kiti nakties rezultatai:

„Boston Celtics“ – „Minnesota Timberwolves“ po pratęsimo 145:136 (J.Tatumas 53 / K-A.Townsas 30);

„New York Knicks“ – „Memphis Grizzlies“ po pratęsimo 133:129 (RJ Barrettas 20 / J.Morantas 26);

„Atlanta Hawks“ – „Chicago Bulls“ 120:108 (T.Youngas 42 / Z.LaVine'as 50);

„New Orleans Pelicans“ – „Philadelphia 76ers“ 101:94 (Z.Williamsonas 37 / T.Harrisas 23);

„Milwaukee Bucks“ – „Charlotte Hornets“ 119:127 (J.Nwora 24 / M.Bridges 26);

„Denver Nuggets“ – „San Antonio Spurs“ 121:119 (N.Jokičius 26 / D.White'as 25);

„Golden State Warriors“ – „Washington Wizards“ 107:110 (S.Curry 32 / R.Hachimura 22);

„Los Angeles Clippers“ – „Houston Rockets“ 126:109 (K.Leonardas 31 / C.Woodas 23).