Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 20

Sūnaus dovanos tėvui: gimtadienį šventusio Arvydo akivaizdoje – Domanto rekordai

Gruodžio 19-ąją, Arvydo Sabonio gimimo dieną, jo sūnus Domantas sužaidė geriausias sezono rungtynes NBA lygoje. „Sacramento Kings“ (16-13) lyderis traiškė vieną rekordą po kito, bet pergalės savo komandai atnešti nesugebėjo – „karaliai“ namuose 119:125 (30:39, 33:27, 29:25, 27:34) krito prieš „Charlotte Hornets“ (8-23).

Rungtynes „Golden 1 Center“ arenoje gyvai stebėjo D.Sabonio šeima – tėvas Arvydas, minėjęs 58-ąjį gimtadienį, mama Ingrida ir žmona Shashana.

Tarsi įkvėptas artimų žmonių, Domas nuo pat rungtynių pradžios dominavo po lenta ir kėlė daug problemų Šarlotės klubui.

Lietuvis vien per pirmąją rungtynių pusę po krepšiais nusiėmė net 16 kamuolių, taip pagerindamas „Kings“ klubo rekordą – dar niekas istorijoje nebuvo atkovojęs tiek daug kamuolių per pirmus du kėlinius.

Nestabdė D.Sabonis ir po ilgosios pertraukos bei užfiksavo įspūdingą statistinę eilutę.

Lietuvis žaidė beveik 41 minutę ir pelnė 28 taškus (10/17 dvit., 2/2 trit., 2/5 baud.), atkovojo net 23 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo ir keturis sykius prasižengė.

Jam esant aikštėje, „Kings“ oponentus pranoko šešiais taškais, o tai reiškia, kad per 7 minutes be D.Sabonio Sakramento klubas varžovams nusileido 12 taškų skirtumu.

Lietuvos rinktinės aukštaūgis šiose rungtynėse pagerino sezono rezultatyvumo ir atkovotų kamuolių asmeninius rekordus. Prieš tai jie buvo atitinkamai 26 ir 22.

Be to, tai buvo jau ketvirtas kartas, kai vilkėdamas „Kings“ aprangą Domas pelno bent 20 taškų, atkovoja bent 20 kamuolių ir atlieka 5 rezultatyvius perdavimus. Vos per 44 rungtynes tokį kraitį įspūdingų mačų surinkęs lietuvis aplenkė triskart per 377 susitikimus tokiomis statistinėmis eilutėmis pasižymėjusį legendinį Chrisą Webberį.

Tiesa, po rungtynių apie savo skaičius D.Sabonis negalvojo, nes liko susikrimtęs dėl pralaimėjimo.

Sėkmingas jo žaidimas ir 9 pelnyti taškai per ketvirtį leido „Kings“ pirmauti sužaidus tris kėlinius (92:91), bet „Hornets“ spurtavo 8:0 ketvirtojo ketvirčio pradžioje ir vėl išsiveržė į priekį (99:92).

„Kings“ bandė dar sykį panaikinti varžovų pranašumą ir tai jiems neblogai sekėsi, kai įpusėjus kėliniui rezultatas buvo 104:106, bet tada LaMelo Ballas smeigė du tritaškius ir vėl nutolino savo komandą (114:107).

Įspūdingai rungtyniavęs D.Sabonio komandos draugas De'Aaronas Foxas individualiomis pastangomis dar buvo atkūręs intrigą, kai likus mažiau nei 30 sekundžių skirtumas sumenko iki 119:122, bet svečiai iš Šarlotės sumetė baudų metimus ir įtvirtino savo pergalę.

„Kings“ pralaimėjo po dviejų pergalių iš eilės ir Vakarų konferencijoje smuktelėjo į šeštą vietą, aukštyn praleisdami „Los Angeles Clippers“.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 37 (12/20 dvit.), Domantas Sabonis 28 (10/17 dvit., 23 atk. kam., 7 rez. perd.), Malikas Monkas 12, Harrisonas Barnesas ir Keeganas Murray po 11.

„Hornets“: Kelly Oubre 31 (12/25 metimai, 9 atk. kam.), LaMelo Ballas 23 (5/10 trit., 12 rez. perd.), Gordonas Haywardas 19, Masonas Plumlee 15 (7/8 dvit.), Nickas Richardsas 14 (11 atk. kam.), Theo Maledonas 12 (7 atk. kam.).