2021 02 15

Sunkiai sulaikomas J.Valančiūnas neištvėrė dėl ant jo pajodinėti sumaniusio varžovo

Nuostabiai vasarį rungtyniaujantis Jonas Valančiūnas pratęsė savo sėkmingą seriją dar vienu puikiu pasirodymu. Lietuvis savo komandoje buvo rezultatyviausias, o „Memphis Grizzlies“ (11-11) svečiuose 124:110 (30:22, 32:24, 37:33, 25:31) susitvarkė su „Sacramento Kings“ (12-14). Tiesa, rungtynių pabaigoje nesportiškai pasielgęs JV buvo nubaustas technine pražanga.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

J.Valančiūnas per 26,5 minutės spėjo pelnyti net 25 taškus (10/13 dvit., 1/1 trit., 2/4 baud.), atkovoti 12 kamuolių, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus ir blokuoti vieną varžovo metimą. Be to, lietuvis kartą suklydo ir dusyk prasižengė, o jam esant aikštėje „Grizzlies“ varžovus pranoko 9 taškų skirtumu.

Tai jau ketvirtas kartas per penkerias šio mėnesio rungtynes, kai JV pelno bent 20 taškų. Jo rezultatyvumo vidurkis vasarį siekia 21,8 taško, o sugriebtų kamuolių – 12,4.

„Karaliai“ pelnė pirmuosius rungtynių taškus, bet „grizliai“ į tai atsakė 13 taškų iš eilės ir nesužaidus nė keturių minučių susikrovė dviženklę persvarą (13:2). Nuo tada „Grizzlies“ pirmavo visų likusių rungtynių metu.

J.Valančiūnas pražydo antrajame kėlinyje, kai per kelias minutes sumetė 6 taškus, o Memfio klubas po dviejų kėlinių pirmavo įtikinamai – 62:46.

Dar solidžiau aukštaūgis iš Lietuvos atrodė trečiajame ketvirtyje. JV per kiek daugiau nei pusę kėlinio pelnė 9 taškus, o „grizlių“ persvara po trijų žaidimo ketvirčių buvo daugiau nei akivaizdi – 99:79.

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas – svečių persvara išliko dviženklė, bet rungtynių pabaigoje J.Valančiūno nervai neišlaikė, kai per jį įdėjęs Chimezie Metu kabėdamas ant lanko kojomis apsivijo lietuvį, o šis sugriebęs už kojų nutrenkė amerikietį žemyn. Po peržiūros teisėjai skyrė uteniškiui techninę pražangą.

Tiesa, lietuvis dar spėjo atsirevanšuoti varžovui, kai rungtynių pabaigoje pats įkrovė per Ch.Metu, o leisdamasis kojomis apkabino buvusį komandos draugą Cory Josephą.

Trečią kartą per aštuonerias rungtynes vasarį laimėję „Grizzlies“ beldžiasi į pirmojo Vakarų konferencijos aštuoneto duris. Su lygiu pergalių ir pralaimėjimų balansu (11-11) J.Valančiūno komanda yra devintoje vietoje.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 23 (1/8 trit., 9 rez. perd.), Tyrese'as Haliburtonas 22, Cory Josephas 16, Richaunas Holmesas 13.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 25 (10/13 dvit., 12 atk. kam.), Dillonas Brooksas 22, Kyle'as Andersonas 17, Ja Morantas 16 (10 rez. perd.), Brandonas Clarke'as 13, Xavieras Tillmanas 12, Graysonas Allenas 10.