Suprasti akimirksniu
- Dėl čempionų titulo kausis „Warriors“ ir „Cavaliers“.
- Čempionas paaiškės serijoje iki 4 pergalių.
- Namų aikštės pranašumą turės „Warriors“.
- Pirmosios rungtynės penktadienį 4 val. ryto Lietuvos laiku.
Kai „Cavaliers“ treneris Tyronnas Lue paragino LeBroną žengti pirmyn atsiimti Rytų konferencijos čempionų titulo, Jamesas nesijudino iš vietos ir sušuko: „Jis tavo!“.
Kai mikrofoną į rankas čiupo T.Lue, Kyrie Irvingas ir Kevinas Love išreikšti savo emocijų po triumfo Rytų konferencijos finale, žmogus, kuris grįžo į gimtąjį Ohajų tam, kad čia atvežtų pirmąjį NBA čempionų titulą, ramiai stovėjo nuošaly.
Bet išaušus NBA superfinalo rytui tai nebebus įmanoma. LeBronas su „Cavaliers“ pasitinka čempionų titulą ginančią „Warriors“ ekipą, kuri yra laikoma tvirta favorite triumfuoti antrus metus iš eilės.
Dar po pernykščio finalo LeBronas ne sykį pasikartojo, kad yra geriausias krepšininkas pasaulyje. Nepaisant to, kad pagrindinis jo varžovas kitoje barikadų pusėje Stephenas Curry du sezonus paeiliui iškovojo naudingiausio žaidėjo prizą.
LeBronas jau tiek daug kartų dalyvavo NBA finale, kad lygos vadovai seriją dėl aukso žiedų galėtų pervadinti „NBA finalai su LeBronu Jamesu“.
Per 13 metų karjerą 31-erių puolėjas jau 7 kartą kovos dėl čempionų žiedų – šeštąjį sezoną iš eilės. Joks kitas moderniosios eros sportininkas negalėtų pasigirti, kad savo konferencijoje triumfavo šešerius metus paeiliui.
LeBronas yra keturiskart naudingiausias NBA žaidėjas, dukart finalo MVP, o gebėjimai pelnyti taškus, organizuoti atakas, kovoti dėl kamuolių ir gintis prieš penkių pozicijų varžovus pavertė jį universaliausiu žvėrimi NBA istorijoje.
Su sveikais Kyrie Irvingu ir Kevinu Love LeBronas turi geriausią šansą padovanoti Klivlandui pirmąjį profesionalų lygos čempionų titulą nuo 1964-ųjų, kai „Cleveland Browns“ tapo amerikietiškojo futbolo (NFL) čempionais.
LeBronas gali amžiams įsiviešpatauti Klivlande ir išvysti jo paties statulą šalia „Quicken“ arenos jam dar nė nebaigus karjeros.
Bet... Kas jei „Cavaliers“ vėl nelaimės?
LeBrono pergalių ir pralaimėjimų santykis NBA finalo serijose būtų 2-5.
Aišku, jis vis tiek turi daugiau NBA čempionų žiedų nei tokie garbingi vyrai kaip Patrickas Ewingas, Charlesas Barkley, Allenas Iversonas, Karlas Malone'as ar Johnas Stocktonas kartu sudėjus.
Bet skeptikų akyse, kurie tik ir laukia LeBrono klaidos, pralaimėjimas finale vėl kirstų per jo autoritetą NBA ir svajonę pranokti tokias legendas kaip Michaelas Jordanas ar Kobe Bryantas.
Nerašyta taisyklė: kol LeBronas neprilygs jiems čempionų žiedų skaičiumi, tol jis negalės lygintis su MJ ir Kobe. Pirmasis per karjerą iškovojo 6, antrasis – 5 čempionų žiedus.
Michaelas Jordanas nepralaimėjo nė vieno iš šešių finalų. Kareemo Abdul-Jabbaro pergalių santykis finale buvo 6-4, Larry Birdo – 3-2, Magico Johnsono – 5-4, Billo Russello – 11-1, Timo Duncano – 5-1. Šie krepšininkai yra NBA Olimpo viršūnėje.
Kiti, tokie kaip Wiltas Chamberlainas (2-4), Jerry Westas (1-8) ar Julius Erwingas (1-3) laikomi legendomis, bet niekas jų netraukia į diskusiją „tai kas yra visų laikų geriausias krepšininkas?“.
Sunku pasakyti, ar pergalių santykis finale yra pagrindinis argumentas tokioje diskusijoje, bet tai yra, ko gero, paskutinis LeBrono kritikų kabliukas.
Ant šių metų NBA finalo pastatyta Klivlando garbė ir LeBrono ramybė.
Sunku būti karaliumi.