2023 03 15

Sunkus vakaras Naujajame Orleane: J.Valančiūnas ir kompanija – sutriuškinti

Jono Valančiūno atstovaujamas „New Orleans Pelicans“ (33-36) namuose 108:123 (24:39, 16:36, 35:23, 33:25) pralaimėjo „Los Angeles Lakers“ (34-35) ekipai.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Andrew Wevers-USA TODAY Sports

J.Valančiūnas žaidė vos 16 minučių, per kurias pelnė 10 taškų (5/8 dvit., 0/2 trit.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, kartą suklydo ir 2 sykius pažeidė taisykles.

Tiesa, lietuviui būnant aikštėje, „Lakers“ atkarpas laimėjo net 25 taškų skirtumu. Pagal šį rodiklį Jonas – blogiausias komandoje kartu su Brandonu Ingramu.

„Lakers“ į priekį vedė nesustabdomai žaidęs Anthony Davisas, kuris surinko net 35 taškus ir atkovojo 17 kamuolių.

„Davisas pasiėmė daug ką ant savęs, – teigė nugalėtojų treneris Darvinas Hamas. – Bet visi prisidėjo. Visi buvo pasirengė įdėti savo indėlį.“

„Lakers“ pataikė net 18 tolimų metimų iš 39, o antrajame kėlinyje jau turėjo 36 taškų pranašumą. Vien per pirmąją rungtynių pusę Los Andželo krepšininkai buvo sukratę 15 tritaškių, tai – naujas klubo rekordas.

„Jaučiau pasitikėjimą savimi šiandien, – teigė Malikas Beasley, sumetęs septynis tolimus metimus. – Pasakiau sau, kad reikia tiesiog daryti tai, ką moku geriausiai ir nesijaudinti dėl spaudimo.“

Tai galėjo būti kertinės rungtynės ir žvelgiant į turnyro lentelę. Dabar „Lakers“ (34-35) yra viena pergale aukščiau nei „Pelicans“ (33-36). Abu klubai stengiasi išsikovoti vietą atkrintamosiose.

„Leidome jų pataikymui mus demoralizuoti, – sakė aikštės šeimininkų treneris Willie Greenas. – Mūsų greičio pajautimas buvo dingęs. Mes prametėme tonas metimų.“

Per pertrauką rezultatas buvo 75:40 „Lakers“ naudai, bet po pertraukos „Pelicans“ krepšininkai buvo sugebėję nukirpti deficitą iki 13 taškų (94:107).

Kitas rungtynes „Pelicans“ žais penktadienį išvykoje prieš „Houston Rockets“.

„Pelicans“: B.Ingramas 22, H.Jonesas ir T.Murphy po 20, C.McCollumas 13, J.Valančiūnas 10.

„Lakers“: A.Davisas 35 (17 atk. kam.), M.Beasley 24, D.Russellas 17, A.Reavesas 14, R.Hachimura 12.