2021 03 21

Super dėjimas per Domantą Sabonį vertė teisėjus keisti nuomonę, bet šventė lietuvis

​​​​​​​Domantui Saboniui teko sugerti kartų momentą NBA rungtynėse sekmadienį, kur „Indiana Pacers“ (19-22) antrą dieną iš eilės kovojo su „Miami Heat“ (22-21). Tačiau galiausiai lietuvis dvigubu dubliu prisidėjo prie antros iš eilės pergalės Majamyje. Po pratęsimo Indianapolio krepšininkai ten iškovojo pergalę 109:106 (32:26, 25:23, 22:21, 19:28, 11:8).
Domantas Sabonis džiaugėsi pergale
Domantas Sabonis džiaugėsi pergale / „Scanpix“ nuotr.

Buvo pražanga ar ne?

Tai buvo įspūdingiausias ir labai diskutuotinas rungtynių epizodas.

„Miami Heat“ vidurio puolėjas Bamas Adebayo su kamuoliu pakilo skrydžiui link krepšio iš labai toli.

Jam kelią pastojo Domantas Sabonis, regis, užsiėmęs gerą gynybinę poziciją, kad sukandęs dantis atlaikytų pašokusio varžovo įremtą kelį į krūtinę.

Po kontakto su lietuviu itin aukštai pakilęs B.Adebayo galingai užsimojo ir vis tiek įkrovė kamuolį į krepšį.

Iš pradžių atrodė, kad iš to bus nulis naudos – teisėjai parodė pražangą puolime.

Tačiau po Majamio komandos protestų epizodas buvo peržiūrėtas. Po dvi minutes trukusios peržiūros ir diskusijų sprendimas buvo pakeistas – nuspręsta, kad D.Sabonis dar nebuvo spėjęs užsiimti teisingos pozicijos ir Majamio komandos aukštaūgio pražanga buvo atšaukta, įspūdingas dėjimas įskaitytas.

Pasižymėjo dvigubu dubliu

Vis dėlto galiausiai D.Sabonis galėjo šypsotis paskutinis.

Lietuvos krepšininkas pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 kartų kamuolį per 35 minutes.

Jis pataikė 5 dvitaškius iš 11, realizavo visas 7 baudas, prametė du tritaškius, perėmė 3 kamuolius, atliko 1 perdavimą, suklydo 5 ir prasižengė 6 kartus.

Šeštąją pražangą D.Sabonis gavo pačioje pradžioje pratęsimo, kurio svečiai galėjo ir išvengti.

Likus žaisti pusantros minutės Indianos komanda pirmavo šešiais taškais (98:92), bet šeimininkai sugebėjo pasivyti ir išlyginti rezultatą likus žaisti 12 sekundžių, kai vieną baudą iš dviejų įmetė Jimmy Butleris. „Pacers“ po minutės pertraukėlės metimą patikėjo Cariui LeVertui, bet šis aidint sirenai prašovė.

Svečiai įrodė savo pranašumą per papildomas 5 minutes ir be D.Sabonio.

„Heat“: Bamas Adebayo 29 (10 atk. kam.), Jimmy Butleris 21, Tyleris Herro 11.

„Pacers“: Domantas Sabonis 17, Mylesas Turneris 16, Dougas McDermottas ir Justinas Holiday po 15.

Penktadienį triumfavo Indiana

Tai buvo antrasis komandų tarpusavio susirėmimas Majamyje iš eilės.

Penktadienį „Pacers“ sužaidė rezultatyviausią sezono mačą, kai 137:110 įveikė „Heat“ komandą, D.Saboniui pelnius 13 taškų ir atkovojus 15 kartų kamuolį.

Po šio mačo „Indy Star“ pastebėjo, kad pastaruoju metu D.Sabonis atakuoja kiek rečiau.

„Indy Star“ apžvalgininko nuomone, lietuvis būna labai efektyvus, kai gauna kamuolį žaisdamas pikenrolą ar kirsdamas po krepšiu, bet jei užpulti pirmu judesiu nepavyksta, atakuoti efektyviai tampa sunkiau - žaidžiant nugara į krepšį jo taiklumas krenta.

„Indy Star“ suskaičiavo, kad D.Sabonis metė daugiau nei 14 kartų į krepšį per 21 iš 29 pirmųjų rungtynių. Per pastaruosius 12 mačų jis tokią metimų ribą pasiekė tik tris sykius, įskaitant ir sekmadienio rungtynes.

Po pergalės sekmadienį Indianapolio krepšininkai lieka devintoje Rytų konferencijos vietoje, bet vytis varžovus dar nėra vėlu. Dukart savaitgalį išvykoje nugalėta Majamio komanda turi tik trimis pergalėmis daugiau ir rikiuojasi Rytuose ketvirta.