Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 29

Svajonių sugrįžimas – su įtvaru žaidęs D.Sabonis gerino rekordą ir patiesė lyderius

Vienerias rungtynes dėl piršto lūžio praleidęs Domantas Sabonis sugrįžo su trenksmu. Lietuvis pagerino sezono rezultatyvumo rekordą ir svariai prisidėjo prie dramatiškos „Sacramento Kings“ (18-15) pergalės 127:126 (24:40, 38:35, 32:30, 33:21) prieš Vakarų konferencijos viršūnėje buvusius „Denver Nuggets“ (22-12).
Domantas Sabonis prieš Michaelą Porterį
Domantas Sabonis prieš Michaelą Porterį / „Scanpix“/AP nuotr.

D.Sabonis patyrė avulsinį dešinio nykščio lūžį ir praleido užpraėjusios nakties rungtynes prieš tuos pačius „Nuggets“, bet sugrįžo su įtvaru ir pasikrovusiomis baterijomis.

Lietuvis per 38 minutes įmetė 31 tašką (10/16 dvit., 2/2 trit., 5/8 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, dukart suklydo ir penkis sykius prasižengė.

Ankstesnis D.Sabonio sezono rekordas buvo 28 taškai. Jo karjeros rezultatyvumo rekordas siekia 42 taškus – tiek jis pelnė dar su „Indiana Pacers“ apranga praėjusiame sezone.

Nikolos Jokičiaus vedama Denverio ekipa rungtynėse šovė į priekį jau pirmosiomis minutėmis, kai atitrūko dviženkliu skirtumu ir pirmąjį kėlinį laimėjo net 40:24.

Dviženklę persvarą svečiai turėjo ilgą laiką, o trečiojo kėlinio pabaigoje buvo atitrūkę ir 19 taškų skirtumu (100:81), bet „Kings“ nepalūžo ir smogė varžovams pačiu svarbiausiu metu.

Ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 7 minutes „Nuggets“ dar mėgavosi dviženkliu pranašumu (112:101), bet tada „karaliai“ spurtavo 9:0 ir po D.Sabonio taškų atsiliko jau tik per vieną metimą (110:112).

„Nuggets“ sugebėjo suvaldyti varžovus ir išlaikyti persvarą, tačiau neilgam.

Likus vos daugiau nei minutei net 15 taškų per paskutinį ketvirtį pelnęs De'Aaronas Foxas po labai ilgos pertraukos išvedė Sakramento ekipą į priekį (124:122), o tai pakartojo puolime kamuolį atkovojęs ir jį į krepšį įdėjęs D.Sabonis, sugrąžinęs savo komandai persvarą likus 55 sekundėms – 126:124.

Kitoje atakoje Christianas Braunas dėjimu rezultatą išlygino, „Kings“ suklydo, o „Nuggets“ turėjo šansą išplėšti pergalę.

Bet juo svečiai nepasinaudojo – N.Jokičius nepataikė iš gana artimo nuotolio, o kamuolį atsikovoję „Kings“ turėjo 2,8 sek. Jomis „karaliai“ pasinaudojo nuostabiai.

Kamuolį iš užribio priėmęs Malikas Monkas suklaidino varžovą ir prasiveržęs po krepšiu išprovokavo pražangą. Nors pirmąjį metimą „Kings“ gynėjas prametė, antrasis buvo tikslus ir šeimininkai likus 0,7 sek. įgijo pranašumą – 127:126.

N.Jokičius po minutės pertraukėlės dar galėjo išplėšti savo komandai laimėjimą, bet sunkus jo tritaškis net nelietė lanko ir „Kings“ triumfavo, iškovoję pergalę nepaisant to, jog vienu metu atsiliko net 19 taškų.

Tai jau penktoji „Kings“ pergalė šiame sezone, kai D.Sabonio komanda laimi panaikindama bent 15 taškų deficitą.

Nepadėjo „Nuggets“ laimėti net ir pasakiškas N.Jokičiaus žaidimas. Serbas per 32,5 minutės suvertė net 40 taškų (15/21 dvit., 0/3 trit., 10/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Kings“ gretose be D.Sabonio dar du žaidėjai pelnė daugiau nei 30 taškų – nuo suolo pakilęs M.Monkas įmetė 33, o D.Foxas pridėjo 31. Tai pirmas kartas klubo istorijoje, kai net trys žaidėjai perlipa 30 taškų ribą.

Dramatišką pergalę iškovoję „Kings“ aplenkė „Dallas Mavericks“ ir pakilo į šeštąją Vakarų konferencijos vietą. „Nuggets“ dabar jau nebėra vienvaldžiai Vakarų konferencijos lyderiai – viršūne jie dalinasi su Jono Valančiūno atstovaujamais „New Orleans Pelicans“.

„Kings“ antrose rungtynėse iš eilės vertėsi be vyriausiojo trenerio Mike'o Browno, kuris gydosi nuo COVID-19. Jį pakeitė ispanas Jordi Fernandezas.

„Kings“: Malikas Monkas 33 (12/21 metimai), Domantas Sabonis (10 atk. kam., 5 rez. perd.) ir De'Aaronas Foxas (12/21 metimai, 13 rez. perd.) po 31.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 40 (15/21 dvit., 10/10 baud., 7 atk. kam., 6 rez. perd.), Bonesas Hylandas 20 (11 rez. perd.), Michaelas Porteris 19 (7 atk. kam.), Zeke'as Nnaji 14.

Visi rezultatai:

„Detroit Pistons“ (A.Burksas 32) 121:101 „Orlando Magic“ (F.Wagneris 19)

„Washington Wizards“ (R.Hachimura 30) 127:102 „Phoenix Suns“ (D.Aytonas 31)

„Atlanta Hawks“ (D.Murray 24) 107:108 „Brooklyn Nets“ (K.Irvingas 28)

„Miami Heat“ (J.Butleris 27) 112:98 „Los Angeles Lakers“ (L.Jamesas 27)

„Chicago Bulls“ (D.DeRozanas 42) 119:113 (po pratęsimo) „Milwaukee Bucks“ (G.Antetokounmpo 45)

„New Orleans Pelicans“ (Z.Williamsonas 43, ..., J.Valančiūnas 12) 119:118 „Minnesota Timberwolves“ (A.Edwardsas ir D.Russellas po 27)

„Golden State Warriors“ (J.Poole'as 26) 112:107 „Utah Jazz“ (L.Markkanenas 29)

„Sacramento Kings“ (M.Monkas 33, D.Sabonis 31) 127:126 „Denver Nuggets“ (N.Jokičius 40)