Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 12

Tarsi ugnikalnis pabaigoje prasiveržęs S.Curry išplėšė pergalę prieš NBA lyderius

San Fransiske šiąnakt akis į akį susitiko du pastarieji NBA čempionų klubai – „Golden State Warriors“ (35-33) ir „Milwaukee Bucks“ (48-19). Pratęsimo pareikalavusiame trileryje stipresni buvo 2022 m. čempionai „Warriors“ – jie nugalėjo 2021 m. NBA užkariavusius „Bucks“ rezultatu 125:116 (28:26, 22:23, 30:28, 31:34, 14:5).
1. Stephenas Curry („Golden State Warriors“) – 51,9 mln. JAV dolerių
Stephenas Curry / USA TODAY Sports/„Scanpix“ nuotr.

„Warriors“ prasidėjus priešpaskutinei minutei dar atsiliko 100:108, bet tada iniciatyvos ėmėsi Stephenas Curry.

Keturiskart NBA čempionas pataikė du tritaškius, pridėjo dvitaškį greitoje atakoje po perimto kamuolio ir likus 45 sek. rezultatas jau buvo lygus – 108:108.

Išplėšti pergalę „Bucks“ ekipai dar ketvirtajame kėlinyje stengėsi tritaškį likus 31,7 sek. pataikęs Jrue Holiday, o bloką Jordanui Poole'ui išrašęs Brookas Lopezas, atrodė, pastūmėjo Milvokio ekipą link pergalės, bet J.Holiday suklydo aikštės viduryje ir suteikė dar vieną šansą „kariams“.

Juo pasinaudojo S.Curry. „Warriors“ žvaigždė pataikė tritaškį per Jevono Carterio rankas likus 18 sek. ir vėl išlygino rezultatą – 111:111.

Netrukus Stephas sužibėjo ir gynyboje – jis blokavo J.Holiday metimą ir po Draymondo Greeno netaiklaus metimo komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko pradžioje „Bucks“ dar trumpam buvo išsiveržę į priekį (113:111), bet tuomet prasitęsė S.Curry vakarėlis.

Snaiperis per pratęsimą pelnė 9 taškus, dar 4 pridėjo Klay Thompsonas ir NBA čempionai iškovojo dramatišką pergalę.

Tik 7 taškus per pirmąją rungtynių pusę pelnęs S.Curry buvo nepakartojamas rungtynių pabaigoje. Per paskutines dvi ketvirto kėlinio minutes ir pratęsimą „Warriors“ lyderis įmetė net 20 taškų ir rungtynes užbaigė surinkęs 36 taškus (7/12 dvit., 6/15 trit., 4/4 baud.).

„Bucks“ vertėsi be savo ryškiausios žvaigždės Giannio Antetokounmpo. Jis praleido trečias iš eilės rungtynes dėl rankos skausmo.

Tai buvo jau 28-oji „Warriors“ pergalė namuose šiame sezone – „kariai“ savų sirgalių akivaizdoje pralaimėjo vos 7 sykius. Priešingai San Fransisko ekipa žaidžia svečiuose – nepadedami savų sienų ir aistruolių čempionai iškovojo vos 7 pergales per 33 rungtynes.

35-ą kartą laimėję „Warriors“ yra šešti Vakarų konferencijoje. „Bucks“, pralaimėję vos 19-ą kartą per 67 rungtynes, pirmauja ir Rytų konferencijoje, ir visoje NBA lygoje.

„Warriors“: Stephenas Curry 36 (7/12 dvit., 6/15 trit., 6 atk. kam.), Klay Thompsonas 22 (4/9 trit.), Donte DiVincenzo 20 (6/12 trit., 10 atk. kam.), JaMychalas Greenas 18 (4/6 trit., 7 atk. kam.), Jordanas Poole'as 13.

„Bucks“: Khrisas Middletonas ir Brookas Lopezas (7 atk. kam., 5 blk.) po 19, Jrue Holiday 18 (7/22 metimai, 9 atk. kam., 8 rez. perd.), Joe Inglesas (5/6 trit., 7 rez. perd.) ir Bobby Portisas (13 atk. kam.) po 15, Jevonas Carteris 13, Graysonas Allenas 12.

Kiti rezultatai:

„Los Angeles Clippers“ (K.Leonardas 38) 106:95 „New York Knicks“ (I.Quickley 26)

„Charlotte Hornets“ (K.Oubre 24) 111:119 „Utah Jazz“ (T.Hortonas-Tuckeris 37)

„Detroit Pistons“ (I.Liversas 18) 115:121 „Indiana Pacers“ (J.Smithas 20)

„Orlando Magic“ (W.Carteris 27) 126:114 (per pratęsimą) „Miami Heat“ (J.Butleris 38)

„Atlanta Hawks“ (T.Youngas 35) 125:134 „Boston Celtics“ (J.Tatumas 34)

„Houston Rockets“ (J.Smithas 20) 111:119 „Chicago Bulls“ (Z.LaVine'as 36)

„Memphis Grizzlies“ (D.Bane'as 25) 112:108 „Dallas Mavericks“ (T.Hardaway 23)

„New Orleans Pelicans“ (C.McCollumas 26) 96:110 „Oklahoma City Thunder“ (Sh.Gilgeousas-Alexanderis 35)

„Phoenix Suns“ (D.Bookeris 28) 119:128 „Sacramento Kings“ (H.Barnesas 19)