2023 04 10

Taupymo režimas: tik du kėlinius žaidęs D.Sabonis iš šalies stebėjo „Kings“ subyrėjimą

Domantas Sabonis sužaidė du nuostabius kėlinius, bet po ilgosios pertraukos tik iš šalies stebėjo, kaip jo atstovaujama „Sacramento Kings“ (48-34) komanda 95:109 (43:26, 24:33, 14:24, 14:26) nusileidžia „Denver Nuggets“ (53-29) krepšininkams.

Nieko nė vienai komandai nelėmusias rungtynes „Kings“ pradėjo siautulingai – pataikė šešis tritaškius per penkias minutes ir iš karto šovė į priekį, po 12 žaidimo minučių pirmaudami net 43:26.

Antrajame kėlinyje svečiai iš Sakramento aprimo, bet įpusėjus mačui vis dar turėjo apčiuopiamą persvarą (67:59).

Vis dėlto per pirmąją rungtynių pusę suvertę 67 taškus, po ilgosios pertraukos „Kings“ sukrapštė vos 28.

To priežastis – vyriausiojo trenerio Mike'o Browno sprendimas pataupyti komandos lyderius ir nebeleisti žaisti nei D.Saboniui, nei De'Aaronui Foxui, nei Harrisonui Barnesui.

Taip „Kings“ iššvaistė 17 taškų persvarą ir ketvirtajame kėlinyje patys buvo atsilikę net 18 taškų skirtumu.

Tik iki ilgosios pertraukos žaidęs D.Sabonis per beveik 19 minučių spėjo pelnyti 14 taškų (6/9 dvit., 2/3 baud.), atkovoti 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokuoti 2 metimus, po du kartus suklysti ir prasižengti. Jam esant aikštėje, „Kings“ oponentus pranoko 6 taškais.

D.Sabonis vieną sėkmingiausių karjeros sezonų užbaigė vidutiniškai rinkdamas po 19,1 taško, atkovodamas po 12,3 kamuolio ir atlikdamas po 7,3 rezultatyvaus perdavimo.

Sakramento klubas Vakarų konferencijoje jau anksčiau buvo užsitikrinęs trečiąją vietą, o sekmadienio vakarą paaiškėjo ir jų varžovas atkrintamosiose varžybose – juo tapo titulą ginantis „Golden State Warriors“ klubas, likęs šeštoje vietoje Vakaruose.

„Nuggets“ vertėsi be penkių pagrindinės rotacijos žaidėjų – Nikolos Jokičiaus, Jamalo Murray, Michaelo Porterio, Aarono Gordono ir Kentaviouso Caldwello-Pope'o.

Pirmąją vietą Vakarų konferencijoje užėmusi komanda dabar lauks savojo oponento atkrintamosiose varžybose – jis paaiškės po įkrintamųjų kovų. Apie tai, kas gali tapti Denverio oponentu, skaitykite čia.

Denverio klubas reguliariajame sezone Vakarų konferenciją laimėjo pirmą kartą klubo istorijoje.

„Nuggets“: Bruce'as Brownas 21 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Zeke'as Nnaji 18 (2/9 trit., 7 atk. kam.), Reggie Jacksonas 16, Peytonas Watsonas 13, Thomasas Bryantas 12 (8 atk. kam.).

„Kings“: Harrisonas Barnesas 17 (5/7 trit.), Keeganas Murray (2/8 trit.) ir Domantas Sabonis (9 atk. kam., 5 rez. perd.) po 14, De'Aaronas Foxas 13, Kevinas Huerteris 12.