2021 12 11

Teisėją alkūne išvertęs Jonas Valančiūnas džiaugėsi taškais ir pergale

„New Orleans Pelicans“ krepšininkai (8-20) panaikino 15 taškų deficitą ir nugalėjo „Detroit Pistons“ komandą (4-21), pratęsę šios komandos kančias NBA pirmenybėse.
Jonas Valančiūnas ir Trey Lylesas
Jonas Valančiūnas ir Trey Lylesas / „Scanpix“ nuotr.

Brandonas Ingramas ir Jonas Valančiūnas pasirūpino, kad „Pelicans“ laimėtų prasčiausių Rytų ir Vakarų konferencijų komandų akistatą.

B.Ingramas pelnė 26 taškus, o J.Valančiūnas surinko 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių per „Pelicans“ 109:93 laimėtas rungtynes, po kurių Detroito komandos pralaimėjimų serija prasitęsė iki vienuolikos.

J.Valančiūnas per 27 minutes pataikė 7 dvitaškius iš 12, 3 baudas iš 4. Šįkart uteniškis nemetė nė vieno tritaškio. Jis dar atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po dusyk suklydo ir prasižengė, o pagal +/ – rodiklį buvo tarp geriausių komandoje: plius 23.

Šiame mače J.Valančiūnas pateko į netikėtą incidentą. Lietuvis netyčia alkūne sudavė rungtynių teisėjui Bilui Kennedy į veidą kovos įkarštyje, taip parvertęs arbitrą ant grindų.

Buvo akimirkų, kai po susidūrimo su 213 cm ūgio lietuviu virto ir Detroito krepšininkai.

Naujojo Orleano krepšininkai patys turėjo keltis rungtynėse, nes antrajame kėlinyje jie buvo atsilikę 15 taškų (28:43). Atsigriebę vėliau, jie jau buvo įgiję ir 27 taškų pranašumą.

„Mes sugriuvome“, – pripažino Detroito komandos treneris Dwane'as Casey, anksčiau treniravęs ne vienerius metus J.Valančiūną, kai šis dar žaidė Toronte.

„Pelicans“ pastaruoju metu rodo atsigavimo ženklus, nors vis dar laukia savo lyderio Ziono Williamsono, kuris šį sezoną dar nežaidė dėl pėdos traumos. Pradėję čempionatą su 1 pergale per 13 pirmųjų rungtynių, dabar Naujojo Orleano krepšininkai yra laimėję 7 mačus iš pastarųjų 15.

„Pelicans“ tebėra paskutinė Vakaruose, o tarp visų NBA komandų lenkia tik „Orlando Magic“ ir „Pistons“. Bet Vakaruose J.Valančiūno ekipa jau susilygino pergalėmis su „Houston Rockets“ ir „Oklahoma City Thunder“.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 26, Jonas Valančiūnas 17, Joshas Hartas ir Nickeilas Alexanderis-Walkeris po 14;

„Pistons“: Trey Lylesas 18, Cade'as Cunninghamas 16, Jerami Grantas 11.