2011-aisiais NBA jau regėjo panašų atvejį. Carmelo Anthony po sezono turėjo tapti laisvuoju agentu, o jis „Denver Nuggets“ ekipos vadovams pranešė, kad klube pasilikti tikrai neketina. „Grynuoliai“ nepretendavo į NBA čempionų žiedus, o palikti komandą norėjęs žaidėjas nusprendė padėti Denveriui kažką už jį gauti mainų būdu.
„Nuggets“ susisiekė su „Knicks“. Niujorko klubas visada trokšta savo sudėtyje turėti kuo daugiau NBA superžvaigždžių, todėl nesudvejojo ir atliko mainus. „Knicks“ tikėjosi, kad C.Anthony po sezono pratęs su jais sutartį ir jis nedvejojęs sutiko.
Tačiau už C.Anthony Denverio klubas gavo Wilsoną Chandlerį, Raymondą Feltoną, Danilo Gallinarį, Timofejų Mozgovą ir 2014 m. pirmojo rato šaukimą, kuris vėliau tapo 12 šaukimu.
Po kelerių metų pats C.Anthony pripažino, kad padėti „Nuggets“ su šiais mainais jam nereikėjo. Tai buvo klaida.
Krepšininkas galėjo palaukti kelis mėnesius ir prisijungti prie neblogai sukomplektuotos komandos, tačiau įvykdžius mainus „Knicks“ prarado daug svarbių sudėties žaidėjų. Niujorkas paaukojo ekipos pamatus bei ateities šaukimą už puolėją, kurį būtų galėję gauti laisvųjų agentų turguje.
Sugrįžkime į 2016-uosius. Daugelis pastarosiomis savaitėms svarsto apie R.Westbrooko ateitį. Jis yra siejamas su „Lakers“, „Celtics“ ir netgi „Cavaliers“.
Viskas labai paprasta. Jeigu žaidėjas nori pasilikti, tai „Thunder“ reikia lipdyti komandą aplink savo žvaigždę, o jei jis nori išvykti, tai svarstyti įvairias mainų galimybes.
R.Westbrookas, priešingai nei teigiama žiniasklaidoje, nenori niekur išvykti. Žaidėjas itin susinervinęs dėl Kevino Duranto persikėlimo į „Warriors“ o savo pyktį ketina išlieti ant visų kitų ekipų artėjantį sezoną. Jis pasiruošęs naujam iššūkiui.
Žinoma, jei įžaidėjas šiuo metu sako, kad sutartį pratęs po metų, tai vėlgi nieko nereiškia. Vieneri metai yra labai ilgas laikotarpis per kurį gali daug kas pasikeisti. Tuo įsitikinti galime vien prisiminus K.Duranto sprendimą.
„Thunder“ neturėtų daryti skubotų sprendimų. Galima leisti įsibėgėti sezonui, nes aplink R.Westbrooką artėjančiais metais bus jauna ir atletiška komanda. Jis jau bendrauja su savo naujuoju kolega Victoru Oladipo, o po krepšiu liko jo draugai Steve'as Adamsas ir Enesas Kanteris.
Pergalės ir perspektyvi sudėtis viliotų jį pasilikti, tačiau duobė ir pralaimėjimai skatintų jį mąstyti apie kitą ekipą. Tačiau ar verta rizikuoti? Ar verta pasitikėti dar vienu krepšininku ir galimai prarasti antrąją superžvaigždę?
Jeigu „Thunder“ nuspręs, kad šį sykį nori turėti ramią vasarą, tai svarbiausia sulaukti tinkamo pasiūlymo. Pažvelkite ką gavo „Nuggets“ už C.Anthony. Net už S.Ibaka Oklahomos ekipa gavo jaunąjį V.Oladipo, pirmojo rato naujokų biržos šaukimą bei solidų pagrindinės rotacijos veteraną Ersaną Iyasovą.
Bet kuri komanda, kuri mainų būdu gaus R.Westbrooką, perims išskirtines teises („Bird rights“) jam pasiūlyti geresnį kontraktą. Tai vieneri papildomi metai bei didesnė pinigų suma.
Tačiau verta pabrėžti, kad komandos gavusios įžaidėją taip pat smarkiai rizikuos. Net ir davęs pažadą pratęsti sutartį R.Westbrookas gali persigalvoti ir palikti savo naująjį klubą. Krepšininkas jau minėjo, kad naują kontraktą pasirašys tik pasibaigus artėjančiam sezonui, todėl nėra jokių galimybių mainus atlikti su parašu ant naujos sutarties.
Daug kas sieja žaidėją su „Lakers“, nes jis yra kilęs iš Los Andželo. Taip, Kalifornijos ekipa turi jaunų talentų, kuriuos galėtų įtraukti į mainus, tačiau ar R.Westbrookas nenorėtų šiek tiek palaukti ir žaisti kartu su jais? Vėlgi, geresnės galimybės yra palaukti liepos 1 d. ir ramiai sau išsirinkti sekančią karjeros stotelę.
Aišku tik viena – iki pat mainų lango pabaigos „Thunder“ generalinis vadybininkas Samas Presti sunkiai miegos naktimis ir galvos ką daryti. Sprendimo variantų daugybė, tačiau belieka tik laukti, kuriuo keliu nuspręs eiti Oklahomos komanda.