2018 11 01 /06:49

Dieviška D.Sabonio naktis: tobulas taiklumas ir pakartotas NBA rezultatyvumo rekordas

JAV krepšinio šventovėje – dieviška Domanto Sabonio naktis. 22-ejų lietuvis pakartojo savo NBA karjeros rezultatyvumo rekordą ir padėjo „Indiana Pacers“ palaužti „New York Knicks“ krepšininkus 107:101 (28:25, 22:27, 27:29, 30:20).
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

D.Sabonis rungtyniavo tobulai.

Dar pirmajame kėlinyje jis pelnė 10 taškų iš eilės, sumetė visus 6 dvitaškius ir savo sąskaitoje jau turėjo 13 taškų. Ir tai buvo tik pradžia.

Dar vos po 11 žaidimo minučių D.Sabonio statistikos eilutėje degė nesuvokiami skaičiai: jau buvo surinkęs 26 taškus ir 9 atkovotus kamuolius.

Nesulaikomas lietuvis galėjo būti dar rezultatyvesnis, jei ne greitos pražangos, lydėjusios krepšininką visą magišką vakarą „Madison Square Garden“ arenoje.

Iš viso vos per 21 minutę aukštaūgis surinko 30 taškų, pataikė visus 12 dvitaškių, 6 baudas iš 7, atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, tik suklydo ir prasižengė po 6 kartus.

Tokį tobulą taiklumą – 12 metimų iš 12, nuo 2010-ųjų yra pavykę pasiekti vos trims NBA krepšininkams, iš viso – tik 18 lygos žaidėjų istorijoje.

D.Sabonis tapo tik trečiuoju NBA krepšininku per 23 pastaruosius metus, kuris spėjo surinkti 30 taškų vos per 21 minutę ir trumpiau.

Iki šiol vienintelį kartą 30 taškų D.Sabonis per savo karjerą buvo įmetęs į „Charlotte Hornets“ krepšį balandžio 8-ąją.

„Supratau, kad turime būti agresyvūs. Turėjome daugiau žaisti du prieš du, o aš pats būti agresyvus. Turiu būti dėkingas komandos draugams – jie surado man gerus metimus“, – savo agresyvumą puolime paaiškino D.Sabonis.

„Jis gali puikiai atakuoti krepšį atšokęs po užtvaros. Jis gali įmesti iš baudos aikštelės. Jis labai gerai skirsto kamuolius, yra superfiziškas. Labai universalus žaidėjas. Aš sužavėtas jo puolimo arsenalu“, – pagyrų D.Saboniui neslėpė „Knicks“ treneris Davidas Fizdale'as.

Lemiamu metu „Pacers“ į priekį tempė Victoras Oladipo, ketvirtajame kėlinyje surinkęs 11 iš 24 savo taškų ir paskutinėmis minutėmis pataikęs kertinį tritaškį.

Būtent jo tolimas šūvis po chaotiškos atakos likus žaisti 21 sek. įtvirtino „Pacers“ pergalę Niujorke.

Thaddeusas Youngas prie pergalės pridėjo 13 taškų, 10 atkovotų ir 5 perimtus kamuolius, Bojanas Bogdanovičius – 10.

Pralaimėjusiems Timas Hardaway'us surinko net 37 taškus. Allonzo Trieras ir Noah Vonleh įmetė po 14 taškų.

Su 5 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais NBA Rytų konferencijoje „Pacers“ užima ketvirtąją vietą.