2016 03 13

Jono Valančiūno naktis Toronte: žvėriški dėjimai ir galingas dvigubas dublis

Sekmadienio naktį vykusiose NBA reguliariojo sezono rungtynėse Jonas Valančiūnas buvo nesustabdomas, o DeMaro Derozano ir lietuvio vedami „Toronto Raptors“ krepšininkai namuose po pratęsimo 112:104 (28:24, 25:22, 17:25, 27:26, 15:7) palaužė be Dwyane’o Wade’o žaidusį „Miami Heat“ klubą.
Jonas Valančiūnas ir Hasanas Whiteside'as
Jonas Valančiūnas ir Hasanas Whiteside'as / „Scanpix“ nuotr.

Lietuvos krepšininkas rungtynėse pelnė 20 taškų (7/11 dvit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išrašė tiek pat blokų, vienąkart prarado kamuolį ir prasižengė tris kartus.

J.Valančiūnui tai buvo jau 17-os rungtynės iš eilės, kuriose „centras“ surinko dvigubą taškų skaičių.

Negana to, dvikovoje prieš „Miami Heat“ JV pelnė jau 18-ą dvigubą dublį šiame sezone. Pagal šį rodiklį 23-ejų Lietuvos krepšininkas yra geriausias “Raptors” gretose. Antrą vietą užimantis K.Lowry pasigirti gali tik devyniais dvigubais dubliais.

Rezultatyvesnis už J.Valančiūną buvo tik D.DeRozanas. JAV krepšininkas surinko 38 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. D.DeRozanui tai buvo rezultatyviausios rungtynės šiame sezone.

„Raptors“ pirmavo beveik visų rungtynių metu, tačiau jiems koją pakišo trečias ketvirtis, kurį „dinozaurai“ pralaimėjo 17:25. Tačiau tai didesnių problemų Dwayne’o Casey auklėtiniams nesukėlė ir jie, pratęsime vedami J.Valančiūno ir D.Derozano, iškplėšė pergalę.

„Miami Heat“ nuo nesėkmės neišgelbėjo ir neseniai prie komandos prisijungęs Joe Johnsonas, kuris dvikovoje pelnė 28 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Raptors“: D.Derozanas 38, J.Valančiūnas 20, K.Lowry (7 atk. kam.) 16.

„Heat“: J.Johnsonas 28, L.Dengas (5 atk. kam.) 20, G.Dragičius (9 rez. perd., 7 atk. kam.) 13.