Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 22

Trigubą dublį išrašęs D.Sabonis dirigavo „Kings“ pergalei prieš L.Jameso „Lakers“

Nors prieš rungtynes buvo kilusių klausimų, ar karališkai pastaruoju metu žaidžiantis Domantas Sabonis galės žengti į aikštę dėl rankos skausmų, tėvų tribūnose palaikomas lietuvis žaidė ir dirigavo „Sacramento Kings“ (17-13) pergalei.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / „Scanpix“/AP nuotr.

Dešimt kamuolių jau pirmajame rungtynių kėlinyje sugriebęs lietuvis dvikovą baigė su trigubu dubliu – antruoju šiame sezone, o „Kings“ namie 134:120 (25:26, 41:32, 40:28, 28:34) susitvarkė su NBA karaliaus LeBrono Jameso vedama „Los Angeles Lakers“ (13-18) ekipa.

D.Sabonis nebuvo pats rezultatyviausias aikštėje, nes nepiktnaudžiavo metimais, tačiau tvirtai laikė mačo vadeles savo rankose. Per karjerą stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje – tai jau 20-as jo trigubas dublis.

Vidurio puolėjas iš viso sugriebė net 21 kamuolį (7 po varžovų krepšiu) ir išdalino daugiausiai (12) rezultatyvių perdavimų savo komandoje.

Per 36 minutes D.Sabonis pridėjo ir 13 taškų (3/6 dvit., 1/2 trit., 4/4 baud.). Tiesa, taip pat suklydo bei prasižengė po 4 sykius.

Pergalingą spurtą „Kings“ surengė trečiajame kėlinyje, kuomet laimėjo atkarpą 14:0 ir savo persvarą padidino iki 23 taškų (104:81).

Ketvirtojo kėlinio viduryje, atakuodamas krepšį, D.Sabonis sulaukė varžovo smūgio į galvą, išgąsdinusio rungtynes stebėjusią mamą Ingridą. Lietuviui prireikė medikų pagalbos, o teisėjai varžovui skyrė nesportinę pražangą, bet „Kings“ aukštaūgis galėjo tęsti rungtynes.

Be traumuoto Anthony Daviso rungtyniaujančioje „Lakers“ ekipoje, kuriai nepadėjo ir pėdos skausmus jaučiantis Russellas Westbrookas, vežimą traukė LeBronas Jamesas.

37-erių NBA karalius pelnė 31 tašką (11/17 dvit., 0/4 trit., 9/10 baud.), išdalino 11 rezultatyvių perdavimų ir sugriebė 6 kamuolius, bet jo vieno pastangų buvo maža.

„Kings“: Kevinas Huerteris 26, Keeganas Murray 23 (6/12 trit.), De'Aaronas Foxas 22 (6 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 20 (8 atk. kam.), Domantas Sabonis 13 (21 atk. kam., 12 rez. perd.), Neemiasas Queta 10.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 31 (11 rez. perd., 6 atk. kam., ), Lonnie Walkeris 19, Dennisas Schroderis 18, Thomasas Bryantas 17 (10 atk. kam.), Patrickas Beverley 13.