2021 10 23

Trigubą dublį medžiojusio D.Sabonio klubas patyrė dar vieną apmaudžią nesėkmę

Dvejos rungtynės – du pralaimėjimai vieno taško skirtumu. Domanto Sabonio atstovaujama „Indiana Pacers“ (0-2) komanda NBA sezono pradžioje yra tikra nelaimėlė. Naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku Indianapolio klubas svečiuose po pratęsimo 134:135 (36:32, 37:41, 23:33, 27:17, 11:12) nusileido „Washington Wizards“ (2-0).
Domantas Sabonis ir Montrezlas Harrellas
Domantas Sabonis ir Montrezlas Harrellas / „Scanpix“ nuotr.

Permainingose rungtynėse JAV sostinėje lietuvio atstovaujama ekipa pradėjo klimpti trečiajame kėlinyje, kuomet varžovai eilinį sykį apnuogino „Pacers“ problemas gynyboje.

Spurtu 16:4 kėlinį užbaigę „burtininkai“ jau po trijų ketvirčių viršijo 100 pelnytų taškų ribą ir pirmą kartą susikrovė dviženklį pranašumą (106:96).

Ricko Carlisle'o auklėtiniai ketvirtojo kėlinio metu galiausiai pademonstravo savo potencialą gynyboje ir greitai perėmė žaidimo kontrolę – likus 2 min. pirmavo 123:117.

Visgi per likusį laiką „Pacers“ taškų nepelnė, o šeimininkams pratęsimą išplėšė praėjusį sezoną dėl sunkios traumos nerungtyniavęs Spenceris Dinwiddie, pataikęs du tolimus metimus.

Papildomame penkių minučių trileryje „Pacers“ ir vėl startavo sėkmingiau (129:123), tačiau 15 tūkst. aistruolių armijos akivaizdoje savo klubą ir vėl pakylėjo S.Dinwiddie, jam į pagalbą atėjo Montrezlas Harrellas ir Kyle'as Kuzma, o lemiamą smūgį varžovams sudavė latvis Davis Bertans, pataikęs tritaškį likus 35 sek. (134:131).

Indianapolio klubas kitoje atakoje užpulti nesugebėjo ir patyrė antrą labai skaudų pralaimėjimą iš eilės.

Beveik 43 min. ant parketo praleidęs Domantas Sabonis ir vėl buvo vienas komandos lyderių bei nuožmiai taikėsi į trigubą dublį.

Lietuvis pelnė 28 taškus (8/9 dvit., 2/4 trit., 6/8 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, po 3 kartus prasižengė ir pametė kamuolį.

Tiesa, ryškiausiai „Pacers“ komandos priekinėje linijoje spindėjo ne Domas, o jo kolega Mylesas Turneris, sužaidęs karjeros mačą.

Vidurio puolėjas tiesiog sprogo puolime ir pelnė net 40 taškų (15/22 met.), pagerindamas karjeros rekordą (31).

„Labai apmaudu, – po šios nesėkmės kalbėjo jis. – Iš asmeninės pusės norėčiau, kad žmonės priprastų prie tokių mano pasirodymų. Manau, kad galiu taip žaisti kiekvieną vakarą. Tačiau kaip komandai šis pralaimėjimas yra labai skaudus.“

„Wizards“ ekipa šiame mače vertėsi be susižeidusio savo lyderio Bradley Bealo, tačiau jį nuostabiai pavadavo ekipos naujokai S.Dinwiddie (34 tšk., 9 rez. perd.) ir K.Kuzma (26 tšk., 11 atk. kam.).

Vašingtono ekipai tai geriausias sezono startas nuo 2017-2018 metų.

„Washington Wizards“: Spenceris Dinwiddie 34 (6/9 trit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Kyle'as Kuzma 26 (11 atk. kam.), Raulis Neto 18, Davis Bertans 17 (4/9 trit.), Montrezlas Harrellas 14 (7 atk. kam.).

„Indiana Pacers“: Mylesas Turneris 40 (10 atk. kam., 3 blk.), Domantas Sabonis (9 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Malcolmas Brogdonas (8 atk. kam., 8 rez. perd.) po 28, Chrisas Duarte 15.

Kiti nakties (10.22) rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Charlotte Hornets“ 112:123 (C.Sextonas 33 / M.Bridgesas 30);

„Orlando Magic“ – „New York Knicks“ 96:121 (F.Wagneris 16 / J.Randle'as 21);

„Boston Celtics“ – „Toronto Raptors“ 83:115 (J.Tatumas 18 / S.Barnesas 25);

„Philadelphia 76ers“ – „Brooklyn Nets“ 109:114 (T.Harrisas 23 / K.Durantas 29);

„Chicago Bulls“ – „New Orleans Pelicans“ 128:112 (Z.LaVine'as 32 / B.Ingramas 28);

„Houston Rockets“ – „Oklahoma City Thunder“ 124:91 (C.Woodas 31 / S.Gilgeous-Alexanderis 13);

„Denver Nuggets“ – „San Antonio Spurs“ 102:96 (N.Jokičius 32 / K.Johnsonas 27);

„Los Angeles Lakers“ – „Phoenix Suns“ 105:115 (L.Jamesas 25 / Ch.Paulas 23);

„Sacramento Kings“ – „Utah Jazz“ 101:110 (H.Barnesas 25 / D.Mitchellas 27).